Ogłoszenia 13.09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /13 września 2020/

1. Od jutra poranne Msze św. w tygodniu powracają do poprzedniego miejsca ich sprawowania czyli do kaplicy na plebanii.
2. Jutro od godz. 15:30 do 16:30 w kancelarii parafialnej zapisy młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
3. Od ubiegłej środy trwa Jerycho Różańcowe i Nowenna przed uroczystością MB Bolesnej – patronki Wałbrzycha. Jak co roku także nasza parafia włącza się w to wyjątkowe wydarzenie. W poniedziałek na godz. 20 zapraszamy do Sanktuarium MB Bolesnej w Wałbrzychu na Mszę św. oraz nabożeństwo różańcowe prowadzone przez przedstawicieli naszej parafii.
4. Także w poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
5. We wtorek po mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
6. W środę o godz. 16:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
7. Także w środę główne uroczystości wałbrzyskie ku czci MB Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 18 w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Po zakończonej Eucharystii procesja z cudowną figurą do sanktuarium MB Bolesnej. Serdecznie zachęcamy do udziału.
8. W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.
9. Pragniemy aby w piątkowej Drodze Krzyżowej uczestniczyło jak najwięcej wiernych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę godziny tego nabożeństwa. Od najbliższego piątku będzie sprawowane o godz. 16:30, czyli pół godziny przed Mszą wieczorną. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież aby korzystać z tego pięknego zwyczaju przeżywania dnia
śmierci Pana Jezusa.
10. W sobotę wspomnienie bł. Gerharda Hirschfeldera, prezbitera i męczennika.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
12. Także w przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Pod koniec sierpnia podczas obfitych opadów deszczu zaczął przeciekać dach nad prezbiterium. Skontaktowaliśmy się z firmą mogącą pomóc w tej sprawie. W najbliższych tygodniach zajmą się naprawą uszkodzonej
połaci dachu. Za wsparcie tej inwestycji z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
13. Dziękujemy za posprzątanie, dezynfekcję i kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Nadal prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 10.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Dostępna jest także prasa misyjna i L’osservatore Romano