Ogłoszenia 12.04.2020

– Uczestnictwo w transmisjach internetowych
– Indywidualne nawiedzanie Kościoła w Wielki: Czwartek, Piątek i Sobotę
– Finansowe wspieranie parafii

II. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – ZAKOŃCZENIE TRIDUUM PASCHALNEGO ROZPOCZĘCIE OKTAWY WIELKANOCY.
Transmisja liturgii z naszego Kościoła o godzinie 11.00!!!

III. W PIĄTEK WIELKANOCNY Z RACJI OKTAWY NIE OBOWIĄZUJE POST OD POKARMÓW MIĘSNYCH

IV. 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
– Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do codziennego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia
– Transmisja liturgii z naszego Kościoła o godzinie 11.00!!!

V. OBOWIĄZUJE OGRANICZENIE LICZBY WIERNYCH DO 5 OSÓB
– NA MSZĘ ŚW., RÓWNIEŻ NIEDZIELNĄ ZAPRASZAM TYLKO OSOBY, KTÓRE MAJĄ ZAMÓWIONĄ INTENCJĘ. W LICZBIE NIE WIĘKSZEJ NIŻ 5 OSÓB.
– Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów(tv, radia, internet) i duchowe przyjmowanie Komunii Św.
– Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych

VI. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania Kościoła i modlitwy w celu ustania pandemii.
2) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
3) Wystawiony Najświętszy Sakramentu w tygodniu po Mszy św. porannej (do 9.30) i wieczornej (do 18.30)

VII. SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W konfesjonałach na kratkach umieszczone są folie ochronne.
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423). Zgodnie z aktualnymi zaleceniami spowiedź może odbywać się poza konfesjonałem np. w kancelarii. Należy zachować ostrożności np. odpowiednią odległość. Po spowiedzi można poprosić o Komunię świętą.
3) Praktyka żalu doskonałego dla tych, którzy z uzasadnionych przyczyn nie mogą przystąpić do sakramentu spowiedzi.

VIII. WIZYTA U CHORYCH
1) Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną na ich wyraźne życzenie
2) Prosimy o wzywanie księdza z posługa sakramentalną szczególnie w niebezpieczeństwie śmierci.

IX. STRONA NASZEJ PARAFII:
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu Facebook. Umieszczane są na nich bieżące informacje, homilie i transmitowane ważniejsze uroczystości.

X. OFIARY NA PARAFIĘ MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO PARAFIALNE LUB DO PUSZKI Z TYŁU KOŚCIOŁA