Ogłoszenia 11.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /11 października 2020/

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. Dzisiaj, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie – nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków – będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia.
2. Przez cały miesiąc październik o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
3. We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
4. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
5. W piątek przeżywamy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.
6. W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin ks. Bpa Ignacego Deca. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o naszym Biskupie Seniorze poprzez nasze modlitwy.
7. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy remont dachu nad prezbiterium. Koszt prac wyniósł 2400 złotych. W najbliższym czasie musimy wykonać obowiązkowe przeglądy techniczne i elektryczne naszych kościołów i plebanii. Będzie to kosztowało kilka tysięcy złotych. Za wsparcie tych prac z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w kościołach. Zaś po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie uczniów klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
9. Od dnia dzisiejszego możemy zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnioną kartkę prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynki, która będzie wystawiona od następnej niedzieli. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
10. W związku z zarządzeniem władz państwowych od dnia wczorajszego cała Polska znajduje się w tzw. strefie żółtej. Oznacza to dla nas obowiązek zasłaniania ust i nosa nie tylko w kościele, ale także w całej przestrzeni publicznej. Dlatego bardzo prosimy aby do kościoła przychodzić w maseczkach. Przy wejściu do kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji, z którego prosimy aby obowiązkowo korzystać.
11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.