Ogłoszenia 09.08.2020

19 NIEDZIELA ZWYKŁA. ROK A

09.08.2020

– APEL PRZEWODNICZĄCEGO EPISKOPATU POLSKI O PRZESTRZEGANIE ZALECEŃ SANITARNYCH (ODRĘBNY ZAŁĄCZNIK)

I. PODZIĘKOWANIA.
– Za przygotowanie Kościoła: posprzątanie, dezynfekcję, kwiaty.

II. WAKACYJNY PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH.
W wakacje jest odprawiana 1 Msza św. dziennie tylko wieczorem o godzinie 17.00. Wyjątkiem jest piątek, kiedy są odprawione dwie Eucharystie o 8.00 i 17.00. W Niedziele wakacyjne Msza św. wieczorem o godzinie 20.00 zamiast 17.00

III. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. JANA PAWŁA II – PONIEDZIAŁEK PO MSZY ŚW.

IV. MODLITWA ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. OJCA PIO – WTOREK PO MSZY ŚW.

V. NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY – ŚRODA 16.45

VI. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – CZWARTEK PO MSZY ŚWIĘTEJ (OK. 30 MINUT).

VII. PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców i opiekunów zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę o godzinie 12.30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Komunie św. odbędą się w trzech terminach: 14 sierpnia o 15.00; 15 sierpnia o 12.30 i 22 sierpnia o 12.00. Próba dla dzieci przyjmujących I Komunię św. 22 sierpnia w środę o godzinie 15.45. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci przyjmujących 1 Komunię św. i ich rodzin.

VIII. MIESIĄC SIERPIEŃ MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI
Przypominamy, że w miesiącu sierpniu tradycyjnie jesteśmy zachęcani przez Kościół, aby zachować abstynencję od alkoholu

IX. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
– W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
– Prządek Mszy św.: 8.00; 9.30 Jabłów. 11.00; 12.30, 15.00 – ślub; 20.00
– Prosimy, o przyniesienie w ten dzień ziół i kwiatów do błogosławieństwa
– Składka na tacę tego dnia przeznaczona jest na budowę i rozbudowę nowych kościołów w diecezji

X. SPOWIEDŹ
Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

XI. KANCELARIA
Kancelaria czynna w środę od 18.00 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00. W sprawach pilnych prosimy umawiać się telefonicznie lub przyjść po Mszy św.

XII. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii

XIII. PRASA KATOLICKA.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

XIV. PIELGRZYMKA DUCHOWEGO UCZESTNICTWA NA JASNĄ GÓRĘ
Dzisiaj kończy się pielgrzymka przedstawicieli naszej diecezji na Jasną Górę. Duchowe pielgrzymowanie kończymy w naszej parafii po Mszy św. o godzinie 20.00. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w grupie duchowego uczestnictwa. Ks. Krzysztofowi dziękuję za poprowadzenie naszych spotkań.