Ogłoszenia 09.02.2020

5 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A
09.02.2020

I. Podziękowania
1. Dziękuję za przygotowanie Kościoła i kaplicy na niedzielę i najbliższy tydzień.
2. Dziękuję za ofiary złożone na tacę w zeszłym tygodniu przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji

II. Porządek Mszy Św. w tygodniu
Porządku Mszy św. Msze św. w tygodniu o 8.00 i 17.00

III. Wspomnienie MB z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.
We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W ten dzień obchodzony jest też XXVII Światowy Dzień Chorego. Na Mszy wieczornej o 17.00 możliwość przystąpienia do sakramentu chorych. Msza
św. w Kościele.
Prosimy rodziny i znajomych o pomoc chorym, którzy chcieliby uczestniczyć w tym dniu w liturgii, ale sami nie dotrą do Kościoła.
Do sakramentu namaszczenia chorych wg wytycznych obrzędu „Sakramentu chorych” mogą przystąpić:

• Wierni, których życie jest zagrożone z powodu choroby lub wierni w podeszłym wieku.
  • Sakrament można powtarzać, jeśli chory wyzdrowiał i ponownie zachorował albo w czasie trwania tej samej choroby nastąpiło poważne pogorszenie.
  • Przed operacją można udzielić sakramentu chorych, jeśli przyczyną jest niebezpieczna choroba.
  • Osobom w podeszłym wieku, których siły opuszczają, można udzielić namaszczenia chorych również wtedy, gdy nie zagraża im niebezpieczna choroba.

IV. Wypominki
We wtorek o 16.30 nabożeństwo wypominkowe – ul. Staszica

V. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

VI. Rekolekcje Domowego Kościoła
W dniach od 7.02 do 12.02 ks. proboszcz prowadzi rekolekcje dla członków Domowego Kościoła gałęzi Ruchu Światło-Życie. Prośba o modlitwę.

VII. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.