Ogłoszenia 08.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /8 LISTOPADA 2020/

1. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu, zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii od godz. 9 do 12
2. Zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:30 w kościele parafialnym.
3. W tym tygodniu kończymy modlitwę wypominkową. Porządek będzie następujący:
– w poniedziałek: ul. Kościuszki
– we wtorek: ul. Chopina, Górnicza, Jasna, Grunwaldzka, Warszawska oraz kartki bez adresu i z poza parafii
4. Wypominki rozpoczynają się o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
5. Z tyłu kościoła dla chętnych do zabrania jest porządek tegorocznej modlitwy wypominkowej.
6. Jutro święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
7. We wtorek wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
8. W środę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w tym dniu o godz. 8, 12 i 17. Wszystkie Msze w tym dniu będą sprawowane w kościele parafialnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.
9. W czwartek wspominamy św. Jozafata, biskupa i męczennika.
10. W piątek wspominamy św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
11. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj przypada Dzień Jedności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ofiary składane do puszek przeznaczone są na pomoc naszym Braciom i Siostrom z Republiki Środkowej Afryki. To jeden z najbiedniejszych i najmniej bezpiecznych krajów na świecie. W ostatnim czasie doszło do wielu aktów dyskryminacji i brutalnych ataków, w tym zabójstw odwetowych między różnymi społecznościami. Dzięki naszym ofiarom pomagamy im przywrócić nadzieję na lepsze jutro. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
12. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy obowiązkowe przeglądy techniczne i elektryczne naszych kościołów i plebanii. W najbliższych dniach nastąpi rozliczenie tych prac. W ostatnim czasie zakupiliśmy także do kaplicy na plebanii oczyszczacz powietrza, który ma za zadanie filtrować wszystkie wirusy i bakterie z otoczenia. Zakup został dofinansowany przez Pana Mirosława Chudyka. Składamy mu z tego miejsca serdeczne słowa Bóg zapłać.
13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.