Ogłoszenia 07.05.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. ROK A

07.05.2020

I. PODZIĘKOWANIA
– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania odpustu parafialnego szczególnie czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego i sumy odpustowej. Dziękuję za przygotowanie liturgii, kościoła i poczęstunku dla księży.
– Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła w tym tygodniu jak również za przygotowanie kwiatów. Panom za przygotowanie terenu wokół Kościoła.

II. NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, I NIEDZIELA MIESIĄCA
– Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (odpust parafialny w sąsiedniej parafii)
– Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca od godziny 14.00 do wieczornej Mszy Św. Zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i zmianą tajemnic różańcowych.

III. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
1. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. W ten dzień można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej. Pod zwykłymi warunkami.
2. Porządek Mszy Świętych: W Gorcach: 8.00; 11.00 z uroczystą procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta i o godzinie 17.00 (nie ma Mszy św. o godzinie 12.30). W Jabłowie Msza św. o 9.00 z procesją.
3. Przebieg procesji w „Bożego Ciała” (Trasa): ul. Staszica (1 ołtarz przy plebani), Grunwaldzka (2 ołtarz przy poczcie), Słowackiego (3 ołtarz) i Staszica (4 ołtarz – na placu przed Kościołem)
4. Na Mszę św. z procesją zapraszam szczególnie dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św. może to być dobra okazja do przeżycia rocznicy tej uroczystości (Z powodu pandemii nie mogła się ona odbyć wcześniej). Dzieci zapraszam w strojach odświętnych.
5. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o 18.30. Zachęcamy do przyjścia dziewczynki przygotowujące się do I Komunii św. oraz rocznicowe, a także młodsze dzieci.
6. Próba dla ministrantów przed Uroczystością „Bożego Ciała” w poniedziałek na godzinę 16.00
7. Zasady procesji związane z pandemią: zachowanie 2m odległości lub zasłonięte usta i nos.

IV. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA
1. W Polsce zachował się zwyczaj obchodzenia dawnej oktawy. Codziennie przez cały tydzień odprawia się procesję eucharystyczną. „Oktawa Bożego Ciała” nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
2. Od piątku 12 czerwca do czwartku 18 czerwca codziennie wieczorem po Mszy św. o 17.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek 18 czerwca uroczyste zakończenie Oktawy.

V. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.45. W czasie Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo w trakcie procesji po Mszy Św. również w niedzielę. W „Boże Ciało” Litania w trakcie procesji. Nie będzie już nabożeństwa czerwcowego wieczorem.

VI. ZNIESIENIE OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH
– Zniesione zostały ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach
– Wciąż obowiązują nas jednak inne wytyczne związane z zachowaniem odpowiedniej odległości (nie dotyczy to rodzin) i zakrywaniem ust i nosa (nie dotyczy księży prowadzących nabożeństwa)

VII. ZNIESIENIE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W MSZACH NIEDZIELNYCH I UROCZYSTOŚCIACH OBOWIĄZKOWYCH
W związku ze zniesieniem ograniczenia liczby wiernych na nabożeństwach nasz biskup odwołał wcześniejszą dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej i w uroczystościach obowiązkowych. Stąd należy przypomnieć, że wierny, który bez bardzo ważnej przyczyny nie uczestniczy w Eucharystii niedzielnej i w uroczystość nakazaną popełnia grzech ciężki. Ale przede wszystkim trzeba podkreślić, że pozbawia siebie największej łaski dającej i podtrzymującej życie wieczne w nas.

VIII. PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
– Rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z dziećmi zapraszamy na Eucharystie niedzielne o 12.30.
– Przygotowanie i próby dla dzieci, które przyjmą I Komunię Św. 27 czerwca w niedziele po Mszy św. o 12.30 i w środy po o 15.45

IX. SPOWIEDŹ
– Możliwość spowiedzi w naszej parafii przed każdą Mszą św. i w czasie codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu
– Do spowiedzi można umawiać się również telefonicznie (533535423).

X. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

XI. STRONA I PROFIL PORTALU FACEBOOK NASZEJ PARAFII
– Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i profilu portalu Facebook naszej parafii
– W związku z możliwością uczestniczenia w nabożeństwach bez wcześniejszych ograniczeń oraz coraz mniejszą liczbą korzystających z Mszy św. w internecie nie transmitujemy już nabożeństw z naszego Kościoła. Postaramy się natomiast umieszczać na stronie homilie z Mszy niedzielnych i świątecznych.

XII. PRASA KATOLICKA
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się