Ogłoszenia 01.11.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH /1 LISTOPADA 2020/

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 13, zaś w Jabłowie o godz. 9:30. Jak wiemy decyzją władz państwowych od wczoraj do jutra zamknięte są wszystkie cmentarze. Dlatego Msza o godz. 13 będzie sprawowana w kościele parafialnym.
2. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca. Jednak ze względu na przypadającą Uroczystość Wszystkich Świętych przenosimy Adorację Najświętszego Sakramentu i Zmianę Tajemnic w Kołach Żywego Różańca na następną niedzielę. Zapraszamy za tydzień do kaplicy na plebanii na Adorację od godz. 9 do godz. 12:00. Zaś zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca będzie po Mszy św. o godz. 12:30 w kościele parafialnym.
3. Dzisiaj ostatni dzień na wrzucanie wypełnionych kartek wypominkowych. Od jutra będzie możliwość przynoszenia ich tylko bezpośrednio do zakrystii. Porządek modlitwy wypominkowej na najbliższy tydzień:
– w poniedziałek: ul. Słowackiego 1-19
– we wtorek: ul. Słowackiego od 20 do końca
– w środę: ul. Staszica
– w czwartek: ul. Traugutta
– w piątek: ul. Zachodnia, Olimpijska, Różana, Cicha i Kochanowskiego
– w sobotę: ul. Broniewskiego, Słoneczna, Partyzantów, Spokojna i pl. Zwycięstwa
Dodatkowo mieszkańcy Jabłowa mają swoją modlitwę wypominkową jutro o godz. 15:45 w kościele w Jabłowie.
4. Wypominki rozpoczynają się codziennie o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
5. Z tyłu kościoła dla chętnych do zabrania jest porządek tegorocznej modlitwy wypominkowej.
6. W środę wspominamy św. Karola Boromeusza, bpa.
7. Ze względu na bardzo dużo nowych zakażeń Koronawirusem w naszym kraju do odwołania zawieszamy odwiedziny chorych w ich domach.
8. Za tydzień przypada Dzień Jedności z Kościołem prześladowanym. W tym roku ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone są na pomoc naszym Braciom i Siostrom z Republiki Środkowej Afryki. To jeden z najbiedniejszych i najmniej bezpiecznych krajów na świecie. W ostatnim czasie doszło do wielu aktów dyskryminacji i brutalnych ataków, w
tym zabójstw odwetowych między różnymi społecznościami. Dzięki naszym ofiarom pomagamy im przywrócić nadzieję na lepsze jutro. Już dzisiaj dziękujemy za złożone za tydzień środki finansowe.
9. Przypominamy, że ponad tydzień temu weszły w życie kolejne obostrzenia dotyczące naszego funkcjonowania w tzw. czerwonej strefie. Pojawiło się nowe zalecenie dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć w liturgii. Obecnie jest to 80 osób w naszym kościele parafialnym, 8 osób w kaplicy na plebani i 25 osób w kościele w Jabłowie.
10. Przypominamy również, że zgodnie z zarządzeniem Ks. bpa Marka Mendyka od ubiegłego tygodnia została zawieszona działalność Kancelarii Parafialnej. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.