Ogłoszenia 01.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A
01.03.2020

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękuję za przygotowanie Kościoła i kaplicy na niedzielę i najbliższy tydzień.

II. I NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. o. Pio od godziny 9.00 do 15.00. Zakończona będzie koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic różańcowych.

III. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Dzisiaj NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Eucharystia w tej intencji będzie odprawiona o godzinie 17.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy kaplicy Świętej Barbary, następnie w Centrum Kulturalno-Kongresowym wernisaż prac związanych z Żołnierzami Wyklętymi autorstwa pana Józefa Oleksiewicza. Po wernisażu spotkanie z ppłk Bogdanem Zdrojewskim i mjr Józefem Oleksiewiczem oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

IV. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
1. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. porannej, oraz popołudniu o godzinie 16.30. Eucharystia i Droga Krzyżowa zarówno rano jak i popołudniu w Kościele
2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 16.00
Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

V. JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do składania jałmużny. Składać ją można do puszki umieszczonej przy ławce z tyłu Kościoła lub do puszki w kaplicy.

VI. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

VII. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
1) 15.30-16.30 GODZINA MIŁOSIERDZIA przed wystawionym Najświętszym Sakramentem (30 minutowe nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego i 30 minut adoracji w ciszy)
2) 16.00 – 17.00 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty

VIII. WIZYTA U CHORYCH
Odwiedziny chorych: ks. proboszcz w piątek przed południem, ks. wikariusz w sobotę przed południem. W Jabłowie po Mszy św. o 11.00

IX. DZIEŃ MODLITW, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI POLSKIMI
Za tydzień w 2 Niedzielę Wielkiego Postu przypada DZIEŃ MODLITW, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI POLSKIMI. W tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona na dzieła misyjne.

X. KANCELARIA
Uwaga! Zmiana godzin i dnia urzędowania kancelarii
1. Kancelaria czynna w środę od 18.00 do 19.00 (przeniesiona z czwartku).
2. Wyjątkowo w tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna w sobotę (ks. proboszcz prowadzi rekolekcje a ks. Rafał ma wizytę u chorych)
3. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XI. PRASA KATOLICKA
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się