Ogłoszenia parafialne – 7.07.2019

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

I. Podziękowania

1. Dziękuję osobom, które przygotowały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę
  2. Podziękowania Jabłów: Dziękuję panom, którzy pomogli w wywózce śmieci z cmentarza: Zbigniewowi Staniszowi, Jackowi i Józefowi Strameckim, Henrykowi Masalskiemu,Stanisławowi Bukowskiemu, Franciszkowi Karpowiczowi.

II. Wspomnienia, uroczystości i święta:

1. Poniedziałek – Św. Jana z Dukli
  2. Czwartek – Św. Benedykta, opata, patrona Europy
  3. Piątek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
  4. Sobota – Św. Świętych pust. Andrzeja Świerada i Benedykta

III. Porządek i przebieg nabożeństw:

1. Przypominam, że nastąpiła zmiana miejsca odprawiania Mszy św. porannych o godzinie 8.00 – zapraszamy do kaplicy na plebanii. Msza wieczorna bez zmian w Kościele parafialnym
  2. Od 1 lipca wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu oprócz piątku jedna Msza dziennie:

Porządek nabożeństw w tygodniu w okresie wakacyjnym:

1. Poniedziałek
    • Modlitwa po Eucharystii – Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
  2. Wtorek
    • Modlitwa po Eucharystii – Przez wstawiennictwo św. o. Pio
  3. Środa
    • Modlitwa po Eucharystii – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. Czwartek
    • Modlitwa przed Eucharystią – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  5. Piątek
    • Modlitwa po Eucharystii – Droga Krzyżowa
    • Modlitwa przed Eucharystią – 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
    • Eucharystia św. godz. 15:15
  6. Sobota
    • Eucharystia św. godz. 19:00
  • W niedzielę wieczorna Msza św. o 20.00 a nie o 18.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca adoracja w kaplicy na plebanii od 9.00 zakończona o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic Żywego Różańca

IV. Spowiedź

Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty

V. Kancelaria

1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w sobotę od godziny 9.00-9.45
  2. W sprawach pilnych prosimy przychodzić po Mszach świętych.

VI. Prasa katolicka

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i czasopisma „Miłujcie się”

VII. Komunikat związany z 16 pieszą pielgrzymką na Jasną Górę (odrębny załącznik)

1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę odbywają się w centrach pielgrzymkowych:, w Wałbrzychu jest to w parafia pw. św. Franciszka z Asyżu u księży pallotynów.
  2. Do tych, którzy z różnych powodów nie mogą pójść fizycznie, kieruję prośbę o włączenie się do grupy duchowego uczestnictwa. Zapisy do tej grupy w naszej parafii w zakrystii po liturgiach. Przez czas trwania pielgrzymki pragniemy zorganizować codzienne wieczorne spotkanie zakończone Apelem Jasnogórskim. Szczegóły będą podane w późniejszym czasie.

VIII. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)

IX. Nastąpiły zmiany nr telefonu i adresu poczty email i konta parafialnego (dostępne na stronie, w gablotce ogłoszeniowej i na facebook)