PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

25.08.2019

I. Podziękowania

1. Dziękujemy paniom, które posprzątały i ustroiły Kościół i panom, za opiekę nad terenem wokół Kościoła (ścięcie trawników i inne prace)

2. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. Zebrane ofiary to kwota: 2493 zł.

3. Dziękujemy za modlitwę w intencji ks. Leszka o zdrowie i prosimy o dalsza pamięć.

II. Wspomnienia, uroczystości i święta:

1. Poniedziałek – NMP Częstochowskiej (uroczystość)

2. Wtorek – Św. Moniki

3. Środa – św. Augustyna, bpa i dK

4. Czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

III. Porządek i przebieg nabożeństw:

1. Od 25 do 01 września (łącznie z niedzielą) obowiązuje porządek nabożeństw wakacyjny
    (w niedziele za tydzień Msza św. jeszcze o 20.00).

2. Od przyszłego tygodnia, od poniedziałku 2 września Msze św. rano o 8.00. wieczorem o 17.00. W każdy dzień tygodnia, również w piątek Msza św. będzie na 17.00 (przeniesiona z 15.00).
    W niedzielę 7 września Msza wieczorna o 17.00)

3. Wpisane intencje przesunięte są wraz z godzinami Eucharystii

4. W niedzielę (pierwsza miesiąca) adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9.00
    w kaplicy na plebanii. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zmiana tajemnic różańcowych i zakończenie adoracji.

5. Za tydzień 2 września o godzinie 8.00 Eucharystia na rozpoczęcie roku szkolnego

6. Przed każdą Mszą św. lub nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty

IV. Jabłów Uroczysta Msza Św.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości ku czci NMP Częstochowskiej. Szczególnie Radzie Sołeckiej i paniom, które przygotowały ciasta.

2. Dziękujemy wszystkim parafianom z Gorc, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Kościoła w Jabłowie i uroczystościach odpustowych.

V. Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 odsłonięcie pamiątkowej tablicy, na której umieszczone są podziękowania dla księdza Leszka Sienkiewicza za wkład w gruntowny remont Kościoła Parafialnego. Jedna z intencji Mszy Świętej będzie sprawowana za ks. Leszka

VI. Kancelaria

1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00