NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.08.2019

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

I. Wspomnienia uroczystości i święta:

1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej (W sąsiedniej parafii uroczystości odpustowe). Rozpoczynamy 11 tydzień zwykły
  2. Poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego (wsp. obow.)
  3. Środa – wieczorem rozpoczynamy obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  4. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – jest to święto nakazane z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. W ten dzień można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej. Pod zwykłymi warunkami.
  5. Piątek – w diecezji świdnickiej: NMP Przyczyny Naszej Radości (wsp. obow.).
    W Polsce zachował się zwyczaj obchodzenia dawnej oktawy. Codziennie przez cały tydzień odprawia się procesję eucharystyczną. „Oktawa Bożego Ciała” nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień 12 niedziela zwykła. Wieczorem Msza wigilijna z urocz. Św. Jana Chrzciciela

II. Porządek i przebieg nabożeństw:

1. W niedziele porządek Mszy św. taki jak zawsze.
  2. W środę o godzinie 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.
  3. W czwartek w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa W Gorcach: 8.00; 11.00 z uroczystą procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta
    i o godzinie 18.00 (nie ma Mszy św. o godzinie 12.30)
  4. W Jabłowie Msza św. o 9.00 z procesją
  5. Przebieg Mszy św. z procesją w „Boże Ciało”.
    Przypominam trasę procesji i umiejscowienia ołtarzy:
    – Trasa: pl. Zwycięstwa, Górnicza, Słowackiego, Grunwaldzka, Staszica.
    – Umiejscowienie ołtarzy
    I – ul. Górnicza przy figurze św. Michała Archanioła
    II – pl. Zwycięstwa między nr 10-13
    III – ul. Słowackiego 4-8
    IV – przy plebanii
    – Prosimy o kontakt z osobami przygotowującymi poszczególne ołtarze. Prosimy również rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów i przygotowanie kwiatów. Prosimy także panów o niesienie baldachimu.
  6. Oktawa „Bożego Ciała”. Od piątku 21 czerwca do czwartku 27 czerwca codziennie wieczorem po Mszy św. o 18.00 (w piątek po Mszy o 15.00) procesja eucharystyczna wokół kościoła połączona z odśpiewaniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństw wieczornych przed Eucharystią. W czwartek 27 uroczyste zakończenie Oktawy.
  7. Pozostałe Msze św. i nabożeństwa w tygodniu w dotychczasowym porządku.

III. Spotkania i zbiórki

1. W poniedziałek o 16.00 próba scholii przed zakończeniem roku szkolnego uroczystością „Bożego Ciała”
  2. W środę o 16.00 próba ministrantów przed uroczystością „Bożego Ciała”

IV. Podziękowania

1. Taca z dzisiejszej niedzieli (III czerwca) przeznaczona jest na fundusz remontowy. Dziękuję za złożone ofiary.
  2. Dziękuję też osobom, które przygotowały Kościół i teren przed Kościołem na dzisiejszą niedzielę
  3. Z góry też dziękuję za zaangażowanie w zbliżające się uroczystości „Bożego Ciała”

V. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)

VI. Ogłoszenia dodatkowe (np. nie dotyczące naszej parafii). 22 czerwca nasz biskup Ignacy Dec obchodzi złoty jubileusz. Pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwach