Ogłoszenia 22.12.2019

22.12.2019

I. Podziękowania
1. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowo-gospodarcze zebrano 3264 zł
2. Dziękuję również za ofiary złożone przy okazji nabywania opłatków i świec wigilijnych
3. Dziękuję paniom za posprzątanie Kościoła.
4. Już dzisiaj chciałbym podziękować wszystkim, panom i paniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji na okres Narodzenia Pańskiego. Dziękuję za podarowanie części choinek.
5. Dziękuję za uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych i codziennych roratach

II. Roraty
W poniedziałek 23 grudnia zakończenie rorat o godzinie 6.45. Dzieci, które uczestniczyły w roratach proszę o przyniesienie wypełnionych plansz. Chcieliśmy docenić najbardziej wytrwałych uczestników.

III. Opłatki wigilijne
Jeśli ktoś nie ma jeszcze opłatków wigilijnych jest jeszcze okazja do ich nabycia w zakrystii po Mszy świętej.

IV. Uroczystości, święta, wspomnienia
1. We wtorek ostatni dzień adwentu. Wieczorem Wigilia Narodzenia Pańskiego
2. O północy z 24/25 grudnia tradycyjna pasterka
3. W środę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 8.00; 9.30 w Jabłowie,
11.00, 12.30. Nie ma Mszy Św. wieczornej
4. W czwartek święto św. Szczepana – 2 dzień oktawy Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych taki jak w niedzielę. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium
5. W piątek św. Jana Ewangelisty – 3 dzień oktawy. Przed błogosławieństwem końcowym poświęcenie wina przyniesionego przez wiernych.
6. Sobota, św. Młodzianków (święto) – 4 dzień oktawy. Zachęcam do przyjścia na Msze Świętą rodziców z małymi dziećmi. Będzie im udzielony specjalny obrzęd błogosławieństwa.

V. Uroczystość Poświęcenia Kościoła
W niedzielę za tydzień w naszej parafii wyjątkowo nie obchodzimy Niedzieli Świętej Rodziny, ponieważ jest to dzień 29 grudnia i przypada rocznica poświęcenia naszego Kościoła. Jest to już 90 rocznica. Nasz Kościół został poświęcony 29 grudnia 1929 roku przez Kardynał Bertrama.

VI. Zbiórka do Puszek na instytucje związane z Duszpasterstwem rodzin
Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na instytucje związane z Duszpasterstwem rodzin

VII. Wizyta Duszpasterska
Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy po Nowym Roku

VIII. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XI. Prasa katolicka.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego (wkładka z
modlitwami na stół wigilijny), Niedzieli (płyta z kolędami zespołu Golec Uorkirstra).

X. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)