Ogłoszenia 03.11.2019

30 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C
03.11.2019

I. Podziękowania
1. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i Kaplicy na ten tydzień jak również za pomoc w posprzątaniu terenu wokół Kościoła.
2. Dziękuję wszystkim, którzy regularnie uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym w miesiącu październiku.

II. Wypominki
1. Rozpoczął się miesiąc listopad szczególnie poświęcony pamięci naszych zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu na stole obok gazet. Prosimy o czytelne ich wypełnienie, najlepiej literami drukowanymi. Imiona prosimy wpisywać w pierwszej osobie. Prosimy też o wpisanie swojej ulicy i numeru domu. Ulicami będą prowadzone poszczególne nabożeństwa wypominkowe. Skrzynka na wypominki znajduje się na środku Kościoła.
2. Nabożeństwo wypominków jest odprawiane o 16.30 od 2 do 12 listopada oprócz 10 i 11 listopada (Harmonogram wypominek w odrębnym załączniku). Msze święte po nabożeństwie odprawiane są w intencji zmarłych odczytanych w wypominkach. Za tych zmarłych odprawione też będą nabożeństwa i Msza św. w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

III. Odpust zupełny w okresie od 1 do 8 listopada
Wierni, który w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

IV. Wspomnienia, uroczystości i święta:
Poniedziałek – św. Karola Boromeusz bpa
Sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)

V. Pierwszy czwartek miesiąca
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

VI. Wizyta u chorych
Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek 8 listopada w godzinach przedpołudniowych (od 9.30) a ks. Rafał w sobotę 9 listopada od 8.30 w Gorcach a po Mszy św. o 10.00 w Jabłowie.

VII. Przygotowanie do I Komunii Świętej
1) Rodziców (opiekunów) dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne do salki na plebanii w sobotę 9 listopada. Do wyboru dwie godziny: przedpołudniem o godzinie 11.00 i wieczorem o godzinie 18.00
2) W niedzielę na Eucharystii o godzinie 12.30 poświęcenie modlitewników. Modlitewniki do odbioru po dzisiejszej Mszy Świętej. Po Mszy św. jeszcze kilka szczegółowych informacji.

VIII. Zaproszenie na przedstawienie
Za tydzień 10 listopada po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00 zapraszamy na przedstawienie „Pastuszkowie Matki Bożej” w wykonaniu grupy teatralnej z Podgórza pod kierownictwem pani Danuty Gołdon-Legler.

IX. Święto Niepodległości
11 listopada zapraszamy na Mszę Święta w intencji Ojczyzny na godzinę 12.00. Eucharystią rozpoczniemy centralne obchody związane ze Świętem Niepodległości w naszym mieście.

X. Rekolekcje Diecezjalne
W dniach od 14 do 17 listopada odbywać się będą w Bardzie Śląskim i w Świebodzicach Rekolekcje Diecezjalne pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Szczegóły w gablotach parafialnych.

XI. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XI. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.