Ogłoszenia

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
29 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

20.10.2019

I. Podziękowania
1. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejsza tacę na cele remontowe jak również za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
2. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i Kaplicy na ten tydzień.
3. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która wzięła udział w dniu wczorajszym w uroczystym zakończeniu 15-lecia naszej diecezji w Katedrze Świdnickiej

II. Światowy Dzień Misyjny
W dzisiejsza niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Taca z Mszy niedzielnej o godzinie 11.00 za tydzień przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne

III. Przygotowanie do bierzmowania
W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież z klas 8 zapraszamy na spotkanie w małych grupach: dziewczyny we wtorek na 16.00, chłopcy w środę na 16.00

IV. Wypominki
Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony pamięci naszych zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu na stole obok gazet. Prosimy o czytelne ich wypełnienie, najlepiej literami drukowanymi. Imiona prosimy wpisywać w pierwszej osobie. Prosimy też o wpisanie swojej ulicy i numeru domu. Ulicami będą prowadzone poszczególne nabożeństwa wypominkowe. Skrzynka na wypominki znajduje się na stole z tyłu Kościoła.

V. Wspomnienia, uroczystości i święta:
Wtorek – św. Jana Pawła II. Po Mszach św. zarówno rano jak i wieczorem modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zakończona oddaniem czci relikwiom.

VI. Nabożeństwa różańcowe
Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godzinie 16.30. Zasadniczo ze względu na trwający miesiąc różańcowy wieczorem nie będzie już innych nabożeństw.

VII. Badanie praktyk niedzielnych w parafii
Dzisiaj w kościołach w Polsce odbywają się badania praktyk niedzielnych

VIII. Rekolekcje Diecezjalne
W dniach od 14 do 17 listopada odbywać się będą w Bardzie Śląskim i w Świebodzicach Rekolekcje Diecezjalne pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Szczegóły w gablotach parafialnych.

IX. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

X. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli

XI. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)