PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

28 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

13.10.2019

I. Podziękowania
Dziękuję paniom, które posprzątały i ustroiły Kościół i panom, za opiekę nad terenem wokół Kościoła.

II. XIX Dzień Papieski
Dzisiaj przeżywamy w Kościele XIX Dzień Papieski. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.

III. Przygotowanie do bierzmowania
W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy 6 klasy na różaniec w środę o 16.30, a 7 klasy w piątek na 16.30.

IV. Przygotowanie do I Komunii Świętej
Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. poświecenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy świętej rodzice, którzy zamówili różaniec mogą go odebrać w zakrystii.

V. Wypominki
Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony pamięci naszych zmarłych. Kartki wspominkowe znajdują się z tyłu na stole obok gazet. Prosimy o czytelne ich wypełnienie, najlepiej literami drukowanymi. Prosimy też o wpisanie ulicy i numeru domu. Ulicami będą prowadzone poszczególne nabożeństwa wypominkowe.

VI. Wspomnienia, uroczystości i święta:
Wtorek – św. Teresy od Jezusa, dz. i dK
Środa – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska (urocz.)
Czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
Piątek – św. Łukasza Ewangelisty (święto)

VII. Nabożeństwa różańcowe
Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godzinie 16.30. Zasadniczo ze względu na trwający miesiąc różańcowy wieczorem nie będzie już innych nabożeństw.

VIII. Taca remontowa
Za tydzień 3 niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe. Z góry dziękujemy za złożone ofiary.

IX. Uroczyste zakończenie 15 rocznicy istnienia diecezji Świdnickiej
W sobotę 19 października w Katedrze Świdnickiej o godzinie 12.00 uroczysta Eucharystia wieńcząca 15-lecie naszej diecezji. Mszy będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce JE ks. abp Salvatore Pennacchio.

X. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XI. Prasa katolicka