PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

26 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C
29.09.2019

I. Podziękowania
Dziękuję paniom, które posprzątały i ustroiły Kościół i panom, za opiekę nad terenem wokół Kościoła.

II. Przygotowanie do pierwszej Komunii św. i bierzmowania
1. Trwa przyjmowanie dzieci do I Komunii Świętej i młodzieży i dorosłych do sakramentu bierzmowania
2. Prosimy uczniów klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej o zgłoszenie się do ks. Rafała na przygotowanie dalsze do bierzmowania. Ks. Rafał dysponuje dla was czasem w środę i piątek po Mszy
św. wieczornej i w piątek po Mszy św. wieczornej.
3. Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę 5 października o godzinie 10.00.
4. Proszę o modlitwę w intencji dzieci, młodzieży przygotowujących się do tych sakramentów inicjacji i w intencji ich rodzin.

III. Instalacja nowego proboszcza
Ze względu na czas potrzebny do przeprowadzenia różnych formalności związanych z moim poprzednikiem przez ostatnie 4 miesiące sprawowałem tymczasowo funkcję administratora parafii.
Z dniem 1 października b.r ks. bp Ignacy Dec mianował mnie proboszczem parafii Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach.
Kanoniczne objęcie parafii odbędzie się 5 października czyli w najbliższą sobotę podczas Eucharystii o godzinie 18.00 w naszym Kościele Parafialnym w obecności ks. Bp Ignacego.
Zapraszam na tę Eucharystię i proszę o modlitwę w mojej intencji.

IV. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Barda Śląskiego
5 października, w sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Barda Śląskiego.
Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii po Mszach św. w zakrystii. Koszt przejazdu 30 zł. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej. Wyjazd z pod plebanii o godzinie 8.30.

V. Wspomnienia, uroczystości i święta:
1. Poniedziałek – św. Hieronima
2. Wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
3. Środa – św. Aniołów Stróżów
4. Piątek – Św. Franciszka z Asyżu
5. Sobota – Św. Faustyny Kowalskiej

VI. Godziny Mszy świętych
Zmiana tylko w sobotę – wieczorna Msza Św. o godzinie 18.00

VII. Nabożeństwa różańcowe
Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godzinie 16.30. Tylko w najbliższą sobotę o godzinie 17.30. Zasadniczo ze względu na trwający miesiąc różańcowy wieczorem nie będzie już innych nabożeństw.

VIII. Odwiedziny chorych
1. ks. Proboszcz w piątek od godziny 9.30
2. ks. Rafał w sobotę w Gorcach od godziny 8.30. W Jabłowie po Mszy św. o godzinie 10.00
Prosimy o zgłaszanie chorych