Ogłoszenia – 10.11.2019

32 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

10.11.2019

Odezwa ks. Biskupa (w załączniku)
I. Podziękowania
Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i Kaplicy. Za kwity na 11 listopada dziękuję Centrum Kulturnalno-Kongresowemu Witold.

II. Zbiórka remontowo-gospodarcza
Za tydzień 3 niedziela miesiąca taca przeznaczona na cele remontowe-gospodarcze. Z góry dziękujemy za złożone ofiary.
Najbliższe plany remontowe – próba uruchomienia organów (prawdopodobnie do grudnia).
W przyszłości trzeba będzie przeprowadzić remont generalny. W tym tygodniu będą podejmowane prace związane z naprawą i serwisem ogrzewania w Kościele. W dalszej perspektywie planowany jest remont podłogi pod ławkami i konserwacja lub wymiana ławek.

III. Zbiórka do puszek na Kościoły Prześladowane
W związku z obchodzonym dzisiaj XI Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym po Mszach Św. zbiórka do puszek. W tym roku szczególnie na Kościół w Sudanie Płd.

IV. Wypominki
Do odprawienia pozostało jeszcze jedno nabożeństwo wypominkowe, we wtorek o 16.30. odczytane zostaną wypominki z ulicy: Chopina, Górnicza, Jasna, Grunwaldzka, Warszawska, bez adresu i z poza parafii.

V. Wspomnienia, uroczystości i święta:
Poniedziałek – św. Marcina z Tours, bpa., Narodowe Święto Niepodległości
Wtorek – św. Jozafata, bpa i męcz.
Środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz, Polskich
Sobota – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)

VI. Święto Niepodległości
11 listopada (poniedziałek) zapraszamy na Mszę Święta w intencji Ojczyzny na godzinę 12.00. Eucharystią rozpoczniemy centralne obchody związane ze Świętem Niepodległości w naszym mieście. W uroczystościach uczestniczyć będzie 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

VII. Przygotowanie do Bierzmowania
Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na spotkanie formacyjne za tydzień w niedzielę na godzinę 10.00 do salki parafialnej

VIII. Zaproszenie na przedstawienie

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej ok godziny 18.00 zapraszamy na przedstawienie „Pastuszkowie Matki Bożej” w wykonaniu grupy teatralnej z Podgórza pod kierownictwem pani Danuty Gołdon-Legler

IX. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

X. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

XI. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)