Ogłoszenia 25.02.2024

2  NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /25 LUTEGO 2024/

1. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  2. Także dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W związku z tym zbieramy po Mszach ofiary do puszek na dzieło misyjne AD GENTES. Dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Dzieło, misjonarze budują kościoły i kaplice, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, opiekują się starcami i niepełnosprawnymi w hospicjach i schroniskach, walczą z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii. Gorąco prosimy o wsparcie tego dobrego dzieła.
  3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
  6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
  7. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w tym miesiącu odbędą się przed świętami w Wielki Piątek.
  8. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  9. Od Środy Popielcowej jest wystawiona z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to akcja, której celem jest konkretna pomoc na rzecz osób chorych i starszych.
  10. Wciąż można się zapisywać na pielgrzymkę objazdową do Rumunii w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza.
  11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.