Ogłoszenia 12.03.2023

3 NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /12 MARCA 2023/

1. Na godz. 16.30 zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  2. Od dzisiaj dostępne są w zakrystii świece na stół wielkanocny. Małe w cenie 10 zł i duże po 20 zł.
  3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
  6. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Sprawowana będzie wraz z Mszą wieczorną w kościele parafialnym.
  7. W najbliższy piątek i sobotę kolejny raz będziemy przeżywali akcję: 24 godziny dla Pana. Jest to wielkopostna inicjatywa modlitewna, którą w 2014 roku zapoczątkował papież Franciszek. W otwartych przez całą dobę wybranych kościołach można przystąpić do sakramentu pojednania. Sprawowana będzie też całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym regionie inicjatywa będzie miała miejsce w kościele p.w. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Rozpocznie się w piątek o godz. 18 i potrwa do soboty do godz. 18. Każda parafia z naszego rejonu ma wyznaczoną godzinną adorację. Nasza wspólnota jest zaproszona na piątek od godz. 22 do 23. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
  8. W końcu udało się uzbierać sumę 2500 zł na zapłacenie ubezpieczenia naszych kościołów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Pozostało jeszcze do zapłaty 1400 zł za dzierżawę zbiorników gazu.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.