Ogłoszenia 19.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA ADWENTU /19 GRUDNIA 2021/

 1. Nadal w zakrystii dostępne są opłatki wigilijne oraz świece Caritas.
 2. Ze względu na rozpoczęcie od jutra zdalnego nauczania w szkołach, nie będą odbywały się Roraty dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci na Mszę tylko w czwartek o godz. 17. Wręczymy im wtedy nagrody za największą ilość zebranych na roratach naklejek.
 3. Od jutra Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku/ zarówno rano jak i po południu będą sprawowane w kaplicy na plebanii. Dzięki temu w cieplejszych warunkach będzie można uczestniczyć we Mszy Św.
 4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 5. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
 6. W czwartek przed południem odwiedziny chorych w ich domach.
 7. W piątek przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza św. tylko rano o godz. 8 w kaplicy na plebanii.
 8. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. Chcemy umożliwić bezpieczne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu jak największej liczbie osób dlatego Pasterki w kościele parafialnym będą o godz. 22 i 24. W Jabłowie Pasterka o godz. 22.
 9. Przypominamy o naszej prośbie dotyczącej certyfikatów Covid-19. Będziemy wdzięczni za zabieranie ich ze sobą do kościoła. Wystarczy położyć je na ławce w widocznym miejscu, abyśmy gdy zajdzie taka potrzeba mogli łatwo policzyć ilość osób wyłączonych z limitów.
 10. W sobotę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą w następującym porządku. W kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12:30 oraz w Jabłowie o godz. 9:30. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17.
 11. W następną niedzielę przypada Niedziela św. Rodziny. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego zachęcamy małżonków do wspólnej obecności na Mszy św. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona będzie na Uczelnie Katolickie.
 12. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na opłacenie obowiązkowych przeglądów technicznych naszych kościołów i plebanii. Udało się zebrać 1020 zł. Nadal brakuje 1080 zł. Dlatego prosimy pozostałych parafian o włączenie się w zbiórkę. Specjalne koperty znajdują się z tyłu kościoła.
 13. Przypominamy, że w tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Jednak ze względu na panujące warunki epidemiczne będzie się to odbywało tylko na zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z zaproszeniami i
  szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynek, które znajdują się po dwóch stronach prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do 26 grudnia br. Prosimy także, aby zabrać i przekazać zaproszenia sąsiadom, chorym oraz osobom mającym mniejszy kontakt z parafią. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.