Wizyta duszpasterska „kolęda” w dniach 28.12.2020 – 02.01.2021

Od dnia 28 grudnia 2020 zaczynamy nietypowe odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Dotychczas to zawsze kapłan przychodził do domów czy mieszkań by je pobłogosławić.

W tym roku jest inaczej. Od 28 grudnia 2020 zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne spotkanie duszpasterskie. Na ten tydzień plan jest następujący:
28 grudnia 2020 (poniedziałek): Kościół w Jabłowie: godz. 16 – rodziny zamieszkałe od Kościoła w stronę Gorc, godz. 17 – rodziny zamieszkałe od Kościoła w stronę Lubomina
28 grudnia 2020 (poniedziałek): Kościół w Gorcach: godz. 18 – rodziny z ul. Słowackiego 1-19
29 grudnia 2020 (wtorek): godz. 18 – rodziny z ul. Słowackiego 20 do końca
30 grudnia 2020 (środa): godz. 18 – rodziny z ul. Staszica
2 stycznia 2021 (sobota) : godz. 18 – rodziny z ul. Traugutta

Bardzo prosimy, aby na nasze spotkanie przynieść w miarę możliwości pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. W kopertach, które wciąż są do zabrania z tyłu kościoła znajduje się dodatkowa kartka z miejscem na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. W tym roku uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy przynieść w otrzymanej kopercie. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii. Na koniec naszego spotkania każda rodzina otrzyma do domu obrazek kolędowy oraz tekst „Kolędowej Liturgii rodzinnej”.