Ogłoszenia 27.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY /27 GRUDNIA 2020/

1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na poradnie rodzinne działające na terenie naszej diecezji. Parafialne Katolickie Poradnie Życia Rodzinnego służą pomocą wszystkim małżeństwom i rodzinom, szczególnie tym, które przeżywają trudności i
doświadczają kryzysów, a także chcą pogłębić wiedzę nt. komunikacji czy płodności. Są również miejscem spotkań z narzeczonymi jako uzupełnienie nauk przedślubnych. Dlatego tak bardzo ważne jest ich funkcjonowanie w dzisiejszych czasach.
2. Jutro święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. z tradycyjnym błogosławieniem małych dzieci o godz. 17.
3. We wtorek wielka uroczystość dla naszej Parafii. Dokładnie 29 grudnia 1929 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w tym dniu na godz. 17.
4. W czwartek Uroczysta Msza na zakończenie roku o godz. 17. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok 2020. Tradycyjnie w czasie tej Mszy odbędzie się podsumowanie funkcjonowania naszej parafii w 2020 roku.
5. W nowy rok /piątek/ przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
6. W sobotę wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Dlatego po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
8. Od jutra zaczynamy nietypowe odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Dotychczas to zawsze kapłan przychodził do domów czy mieszkań by je pobłogosławić. W tym roku jest inaczej. Od jutra zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne spotkanie duszpasterskie. Na ten tydzień plan jest następujący:
– poniedziałek: Kościół w Jabłowie: godz. 16 – rodziny zamieszkałe od Kościoła w stronę Gorc, godz. 17 – rodziny zamieszkałe od Kościoła w stronę Lubomina
– poniedziałek: Kościół w Gorcach: godz. 18 – rodziny z ul. Słowackiego 1-19
– wtorek: godz. 18 – rodziny z ul. Słowackiego 20 do końca
– środa: godz. 18 – rodziny z ul. Staszica
– sobota /2 stycznia 2021/: godz. 18 – rodziny z ul. Traugutta
Bardzo prosimy, aby na nasze spotkanie przynieść w miarę możliwości pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. W kopertach, które wciąż są do zabrania z tyłu kościoła znajduje się dodatkowa kartka z miejscem na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. W tym roku uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy przynieść w otrzymanej kopercie. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii. Na koniec naszego spotkania każda rodzina otrzyma do domu obrazek kolędowy oraz tekst „Kolędowej Liturgii rodzinnej”.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.