Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Jest to najświętszy czas, w całym kościele powszechnym. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 18. Po zakończonej liturgii adoracja przy ołtarzu adoracji w kościele parafialnym do godz. 21.

W Wielki Czwartek i Piątek po zakończonej wieczornej liturgii będzie jeszcze okazja do spowiedzi.

Wielki Piątek

W piątek rano od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku ciąg dalszy adoracji.

Na godz. 15 zapraszamy do kościoła na Drogę Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej  rozpocznie się o godz. 18. Adoracja w Bożym Grobie po zakończonej liturgii do godz. 21. Ofiary składane podczas adoracji krzyża tradycyjnie będą przekazane na renowację Bożego Grobu w Jerozolimie.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.

Wielka Sobota

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9 do 20.

Świecenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 930, 10, 1030, 11, 1130 i 12 zaś w Jabłowie o godz. 11. W czasie poświęcania pokarmów będą zbierane ofiary, które za pośrednictwem Caritas będą przekazane na pomoc najuboższym w naszej diecezji. Następnie o godz. 2030 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona przy wejściu do kościoła gdzie zgromadzimy się wokół ogniska. Po zakończonej liturgii udamy się z procesją rezurekcyjną wokół kościoła.

W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę.