Ogłoszenia 04.02.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /4 LUTEGO 2024/

 

1.    Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.

2.    Jutro wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

3.    We wtorek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

4.    W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.    W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.     W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.    W sobotę wspominamy także św. Scholastykę, dziewicę.

8.    Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ zarówno o godz. 8  jak i o 17 są sprawowane w kaplicy na plebanii. 

9.    Obecnie bardzo drastycznie obniżyła się ilość zamawianych intencji mszalnych. W tym tygodniu mamy wolnych kilka intencji. Podobnie jest w kolejnych tygodniach. Jak widać obecnie Msze święte mogą być odprawione w bardzo krótkim czasie od momentu ich zamówienia. Można je ofiarować w intencji żywych np. o Boże błogosławieństwo z okazji imienin, urodzin, jakiejś rocznicy lub prosząc o jakąś łaskę, np. o szczęśliwy przebieg operacji, o powrót do zdrowia, o pojednanie w rodzinie i zmarłych. Intencje można zamówić bezpośrednio po Mszach Św. w zakrystii do czego gorąco zachęcamy.

10.         Oprócz pielgrzymki do Medjugorje pragniemy zorganizować pielgrzymkę objazdową do Rumunii w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Rumunia to mało poznany kraj, który słynie z pięknych krajobrazów, tajemniczych zamków oraz prawosławnych Cerkwii i kościołów, a także ciekawej historii. W programie między innymi zwiedzanie Koszyc na Słowacji, Bukaresztu (nazywanego Paryżem Wschodu), przejazd trasą Transfogarską (uznaną za najpiękniejszą drogę w Europie) oraz wiele innych ciekawych miejsc. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza. 

11.          Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.

12.          Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz. Bardzo prosimy o składanie ofiar za gazety do puszki znajdującej się przy stoliku z gazetami. W ostatnim czasie mamy coraz większy deficyt za gazety. Za ostatni miesiąc powinno być 220 zł, a było tylko 45 zł. Sytuacja finansowa parafii nie pozwala wciąż dokładać do gazet. Dlatego prosimy o składanie ofiar za nabywane gazety.