Ogłoszenia 03.03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 • NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU /3 MARCA 2024/
 1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
 2. Zaś na godz. 16.30 zapraszamy na Gorzkie Żale. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 3. Msze św. w tygodniu zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii. 
 4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież. Droga Krzyżowa oraz Msza wieczorna w Piątek będzie sprawowana w kościele parafialnym.
 6. Od 2013 roku przed 4 Niedzielą Wielkiego Postu Papież Franciszek zachęca do inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”. To papieskie zaproszenie wiąże się z możliwością zorganizowania w parafiach Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przystąpienia do spowiedzi świętej. Pragniemy – w mniejszym wymiarze czasowym ale jednak – odpowiedzieć na propozycję Ojca Świętego. W najbliższy piątek zapraszamy po Mszy wieczornej – do kościoła – na Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 21. Do godz. 20 będzie to Adoracja indywidualna, a ostatnią godzinę poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii. Od godz. 20 będzie także okazja do spowiedzi. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału.
 7. Ze względu na tę inicjatywę nie będzie czwartkowej Adoracji.
 8. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marcin Kaluta – proboszcz parafii w Marciszowie. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 9. Wciąż można się zapisywać na pielgrzymkę objazdową do Rumunii w dniach od 29 czerwca do 06 lipca br. Program pielgrzymki znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza. 
 10. Od dzisiaj dostępne są świece na stół wielkanocny. Mamy w tym roku świece małe, średnie oraz duże po 10, 15 i 20 zł. Gorąco zachęcamy do nabywania.
 11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł za egzemplarz.