Ogłoszenia 09.04.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WIELKANOC /9 KWIETNIA 2023/

  1. Przeżywamy dzisiaj największe święto w kościele rzymskokatolickim – WIELKANOC. Porządek Mszy św. jest następujący: w kościele parafialnym o godz. 8, 11, 12 30 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 .
  2. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 9 30 . Nie ma jutro Mszy o godz. 12 30 .
  3. Ofiary składane jutro do puszek tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby WSD w Świdnicy.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Od wtorku powracamy z Mszami w dni powszednie o godz. 17 do kościoła parafialnego. Msze poranne o godz. 8 przez cały rok są sprawowane w kaplicy na plebanii.
  6. Do następnej niedzieli trwamy w oktawie Wielkanocy. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje Post.
  7. Czas Triduum Paschalnego, które mamy już za sobą jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym. W tym momencie chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w to wielkie dzieło. Za zbudowanie Bożego Grobu dziękujemy Panom: Andrzejowi Wróbel, Henrykowi Hopa, Romanowi Felisiak oraz Marianowi Kościelniak. Za przygotowanie dekoracji kwiatowej dziękujemy Paniom Halinie Kaliszewskiej oraz Teresie Lorek. Dziękujemy także za ubogacanie liturgii naszym ministrantom i lektorom oraz ich opiekunowi Ks. Danielowi. Słowa podziękowania kierujemy w stronę ks. Krzysztofa za jego posługę w konfesjonale a także za pomoc w przeprowadzeniu Triduum Paschalnego. Nie zapominamy także o Paniach, które przez cały rok dbają o porządek w naszym kościele. Wszystkim, włączającym się w jak najpiękniejsze przeżywanie tajemnic wiary w naszej świątyni wyrażamy serdeczne słowa: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  9. Na zakończenie życzymy Wam drodzy Parafianie i goście, zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych. Niech blask Zmartwychwstałego, rozświetla wszelkie mroki waszego życia. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Pańskim będzie źródłem wewnętrznego pokoju, a wiara w Zmartwychwstanie pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Szczęść Wam Boże!