Ogłoszenia 08.01.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO /8 STYCZNIA 2023
/

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Z przodu kościoła wystawiona jest poświęcona woda. Można ją zabrać po Mszy do domu.
  2. W tym tygodniu odbywa się druga forma tegorocznej kolędy. Ci, którzy nie zaprosili nas do swoich domów mogą odbyć kolędę uczestnicząc w specjalnych Mszach kolędowych. Zapraszamy we wtorek lub środę na godz. 18 do naszego kościoła parafialnego. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki ze szczegółowymi informacjami na temat tej formy kolędy. Z drugiej strony kartek jest miejsce na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. Uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy włożyć do koperty i zabrać ze sobą do kościoła na tę specjalną Mszę św. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę przeznaczoną na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii.
  3. Jutro Msza św. po południu będzie o godz. 15 w kaplicy na plebanii. Od czwartku wracamy do normalnej godziny popołudniowej Mszy czyli do godz. 17. Przypominamy, że Msze zarówno rano jak i po południu są obecnie sprawowane w kaplicy. Wyjątkiem są Msze kolędowe.
  4. Na początku każdego roku ubezpieczamy nasze kościoły i plebanię. Podobnie jest w tym roku. Koszt tegorocznego ubezpieczenia wynosi 2500 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tego dużego wydatku. Koperty na ten cel znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  5. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.