Ogłoszenia 18.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 NIEDZIELA ADWENTU /18 GRUDNIA 2022/

 1. Nadal w zakrystii dostępne są opłatki wigilijne oraz świece na stół wigilijny.
 2. Od poniedziałku do środy Roraty. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. W środę zakończenie Rorat i wręczenie nagród za największą ilość zebranych na roratach obrazków.
 3. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
 4. W piątek przed południem odwiedziny chorych, którzy nie skorzystali w grudniu ze spotkania z kapłanem, a pragną z okazji świąt przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Chorych można zgłaszać w zakrystii do czwartku.
 5. W sobotę przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msza św. tylko rano o godz. 8 w kaplicy na plebanii.
 6. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. Chcemy umożliwić liczniejszy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, dlatego Pasterki w kościele parafialnym będą o godz. 22 i 24. W Jabłowie Pasterka o godz. 22.
 7. W następną niedzielę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę.
 8. W poniedziałek drugi dzień świąt. Tradycyjnie taca z tego dnia przeznaczona będzie na Uczelnie Katolickie.
 9. Przypominamy, że w tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Będzie się to odbywało na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z zaproszeniami i szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki, która od dzisiaj znajduje się z boku prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do drugiego dnia świąt czyli do 26 grudnia br. Prosimy także, aby zabrać i przekazać zaproszenia sąsiadom, chorym oraz osobom mającym mniejszy kontakt z parafią. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdecydują się na zaproszenie nas do swoich domów. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
 10. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.