Ogłoszenia 11.12.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA ADWENTU /11 GRUDNIA 2022/

  1. Nadal w zakrystii do nabycia poświęcone Opłatki Wigilijne. Serdecznie dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Dostępne są też świece wigilijne. Małe po 10 zł zaś duże po 20 zł.
  2. Od poniedziałku do soboty Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  3. We wtorek wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę.
  4. W środę wspominamy św. Jan od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  5. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie, której jest czas na osobistą medytację jak i na wspólną modlitwę różańcową.
  6. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
  7. Tak jak zapowiadaliśmy w tym roku nie odbędą się Rekolekcje Adwentowe. Chcemy jednak zorganizować dla chętnych Spowiedź Adwentową. Będzie ona miała miejsce w najbliższą środę. Zapraszamy rano od godz. 7:30 do 8:00 oraz po południu od godz. 16:00 do 17:00.
  8. Powoli przygotowujemy się do styczniowej wizyty duszpasterskiej. Po pozytywnym odbiorze dwóch form kolędy w czasie pandemii, postanowiliśmy, że już na stałe Kolęda będzie miała charakter „hybrydowy”. Pierwszą formą będą odwiedziny chętnych parafian w ich domach. Będzie się to odbywało na pisemne zaproszenie danej rodziny. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z zaproszeniami i szczegółowymi informacjami na ten temat. Należy je wypełnić i wrzucić do skrzynki, która od następnej niedzieli będzie znajdowała się z boku prezbiterium. Na wypełnione zaproszenia czekamy do drugiego dnia świąt czyli do 26 grudnia br. Prosimy także, aby zabrać i przekazać zaproszenia sąsiadom, chorym oraz osobom mającym mniejszy kontakt z parafią. Drugą formą Wizyty Duszpasterskiej będą tak jak w zeszłym roku specjalne Msze św. kolędowe. Jest to propozycja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie zdecydują się na zaproszenie nas do swoich domów. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym czasie, gdyż ta forma Kolędy odbędzie się dopiero po zakończeniu wizyt w domach.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.