Ogłoszenia 11.09.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /11 WRZEŚNIA 2022/

 1. Jutro przypada druga rocznica ingresu do katedry świdnickiej biskupa Marka Mendyka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.
 2. Od czwartku trwa Jerycho Różańcowe i Nowenna przed uroczystością MB Bolesnej – patronki Wałbrzycha. Jak co roku także nasza parafia włącza się w to wyjątkowe wydarzenie. We wtorek na godz. 20 zapraszamy do Sanktuarium MB Bolesnej w Wałbrzychu na Mszę św. Po Mszy nabożeństwo prowadzone przez przedstawicieli naszej parafii.
 3. We wtorek wspominamy także św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Św.
 5. W czwartek obchodzimy główne wałbrzyskie uroczystości ku czci MB Bolesnej. Suma odpustowa o godz. 18 w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Po zakończonej Eucharystii procesja z cudowną figurą do sanktuarium MB Bolesnej. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zaś w naszym kościele od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu wspominamy
  także świętych Korneliusza /papieża/ oraz Cypriana /biskupa/
 7. Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do codziennego odmawiania Różańca prowadzonego przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą zapraszamy do spowiedzi.
 9. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 10. Pamiętamy o tegorocznych Misjach Świętych w naszej parafii. Prośmy w naszych modlitwach o błogosławione owoce tego wyjątkowego czasu.
 11. Jak już informowaliśmy szykujemy się do remontu ławek w kościele. W ostatnim czasie zakupiliśmy deski do wymiany części podłogi z tyłu kościoła. Koszt zakupu wyniósł 1800zł. Bardzo prosimy o wsparcie tej inwestycji. Koperty na ofiary znajdują się z tyłu kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 12. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Katolickie Radio RODZINA.
 13. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.