Ogłoszenia 09.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO /9 STYCZNIA 2022/

 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego. Na Mszy o godz. 8 poświęciliśmy z tej okazji wodę. Przez najbliższy tydzień będzie ona wystawiona w tygodniu w kaplicy na plebanii zaś w następną niedzielę tutaj w kościele. Można przynieść naczynie i zabrać poświęconą wodę do domu.
 2. W tym tygodniu odbywa się druga forma tegorocznej kolędy. Ci, którzy nie zaprosili nas do swoich domów mogą odbyć kolędę uczestnicząc w specjalnych Mszach kolędowych. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne spotkanie duszpasterskie.

Plan jest następujący:

 • poniedziałek: rodziny z ul. SŁOWACKIEGO, BRONIEWSKIEGO, SŁONECZNEJ, PARTYZANTÓW, SPOKOJNEJ i pl. ZWYCIĘSTWA.
 • wtorek: rodziny z ul. STASZICA, TRAUGUTTA, ZACHODNIEJ, OLIMPIJSKIEJ, RÓŻANEJ, CICHEJ i KOCHANOWSKIEGO.
 • środa: rodziny z ul. KOŚCIUSZKI, CHOPINA, GÓRNICZEJ, JASNEJ, GRUNWALDZKIEJ i WARSZAWSKIEJ.
  Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18 w naszym kościele parafialnym. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. Z tyłu kościoła wciąż znajdują się kartki ze szczegółowymi informacjami na temat tej formy kolędy. Z drugiej strony kartek jest miejsce na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. W tym roku uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy włożyć do koperty i zabrać ze sobą do kościoła na tę specjalną Mszę św. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę przeznaczoną na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie może przybyć na wyznaczony dzień to nic straconego. Przy tej formie wizyty wystarczy przyjść w inny dzień kiedy odbywa się takie spotkanie.
 1. Przypominamy, że Msza św. wieczorna w tygodniu sprawowana jest o godz. 15 w kaplicy na plebanii. Ta godzina obowiązuje do 21 stycznia br.
 2. Na początku każdego roku ubezpieczamy nasze kościoły i plebanię. Podobnie jest w tym roku. Koszt tegorocznego ubezpieczenia wynosi 2100 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tego dużego wydatku. Koperty na ten cel znajdują się na stoliku z tyłu kościoła. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 3. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła. Równocześnie ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc przy sprzątaniu kościoła. Przydałaby się jeszcze – co najmniej – jedna osoba do dbania o piękno naszej świątyni. Nasz kościół to miejsce, w którym spotykamy się na codziennej Mszy świętej, przyjmujemy sakramenty. Jest to Dom Boży, o który wspólnie powinniśmy dbać. Dlatego liczymy, że znajdą się chętni do wsparcia tego dzieła.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł za egzemplarz.