Ogłoszenia 06.02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /6 LUTEGO 2022/

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
  2. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas. Caritas Diecezji Świdnickiej prowadzi 6 jadłodajni dla ubogich, gdzie przygotowywane są posiłki dla ponad 1300 osób dziennie. Ze względu na zaskakujący na początku 2022 r.  wzrost cen gazu (o ponad 300 %) Caritas stanął przed dylematem zaprzestania gotowania dla biednych albo zebrania dodatkowych środków. Obecnie prowadzone są rozmowy z Gminami i poszukiwane są sposoby rozwiązania tej dramatycznej sytuacji. Tarcze proponowane przez rząd na chwilę obecną nie obejmują działalności Caritas. W obecnym miesiącu brakuje ok. 30 000 tys. złotych. Z góry składamy serdeczne słowa Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.
  3. W środę po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek od godz. 16 do 17 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy także św. Scholastykę, dziewicę.
  5. W piątek po Mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Przypominamy, że przez okres ferii Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do soboty/ są tylko o godz. 17.
  7. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu pół godziny przed Mszą wieczorną do wspólnej modlitwy.
  8. Parafie w Międzylesiu oraz w Lądku Zdroju kolejny raz organizują wakacyjną pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 28 lipca do 7 sierpnia. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany taką formą spędzenia wakacji to zachęcamy do kontaktu z organizatorami. Szczegółowe informacje oraz telefony kontaktowe do organizatorów znajdują się w folderach, które są wystawione na stoliku z tyłu kościoła.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję kościoła.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł za egzemplarz.