Ogłoszenia 31.10.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO /31 PAŹDZIERNIKA 2021/

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 16:15 uroczyste zakończenie miesiąca różańcowego. Najpierw zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a następnie zostaną rozdane nagrody dla dzieci, które zgromadziły najwięcej naklejek za różaniec. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie dzieci.
 2. Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 8 i 11, w Jabłowie o godz. 9:30 /po Mszy dla chętnych poświęcenie pomników na cmentarzu w Jabłowie/ i o godz. 13 na cmentarzu w Gorcach. Po Mszy na cmentarzu dla chętnych poświęcenie pomników. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Rafała. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 12:30 i 17 w kościele parafialnym.
 3. Jutro ostatni dzień na wrzucanie wypełnionych kartek wypominkowych. Od wtorku będzie
  możliwość przynoszenia ich tylko bezpośrednio do zakrystii. Porządek modlitwy
  wypominkowej na najbliższy tydzień:
 • we wtorek: ul. Słowackiego 1-19
 • w środę: ul. Słowackiego od 20 do końca
 • w czwartek: ul. Staszica
 • w piątek: ul. Traugutta
 • w sobotę: ul. Zachodnia, Olimpijska, Różana, Cicha i Kochanowskiego
  Dodatkowo mieszkańcy Jabłowa mają swoją modlitwę wypominkową we wtorek o godz. 15:45 w kościele w Jabłowie.
 1. Wypominki rozpoczynają się codziennie o godz. 16:30. Najpierw wyczytywani są zmarli polecani przez mieszkańców poszczególnych ulic, omadlani koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce Msza św. za wszystkich zmarłych wyczytywanych w danym dniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej przepięknej modlitwie.
 2. Z tyłu kościoła dla chętnych do zabrania jest porządek tegorocznej modlitwy wypominkowej.
 3. We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 16 w Jabłowie.
 4. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 5. W piątek przed południem chorych odwiedzi ks. Proboszcz, a w sobotę przed południem ks. Wikariusz.
 6. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 7. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12:00.
 8. W ostatnim czasie byliśmy świadkami wichur, które przechodziły nad naszym krajem. Niestety także budynki naszej parafii uległy uszkodzeniu. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Wróblowi oraz Panom Józefowi Janikowi i Henrykowi Hopa za pomoc przy naprawie uszkodzeń dachu plebanii oraz dachu kościoła w Jabłowie.
 9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.