Ogłoszenia 26.09.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALN
26 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /26 WRZEŚNIA 2021/

 1. Dzisiaj zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbywa się organizowane przez Instytut Statystki Kościoła Katolickiego badanie niedzielnych praktyk religijnych czyli liczenie wiernych. Za tydzień podamy wyniki dzisiejszego liczenia.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 3. Od jutra poranne Msze św. w tygodniu będą sprawowane w kaplicy na plebanii.
 4. W poniedziałek wspominamy św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 5. We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 6. W środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek od godz. 16 do Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy także św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 8. Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik. A więc miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie będziemy gromadzili się przed najświętszym sakramentem na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież. W piątek wspominamy także św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
 9. W sobotę wspominamy św. Aniołów Stróżów. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 10. W piątek przed południem chorych odwiedzi ks. Proboszcz, a w sobotę przed południem ks. Wikariusz.
 11. W następną niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii od godz. 9 do godz. 12:00.
 12. Do końca września codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 13. Kancelaria Parafialna czynna jest w środę od godz. 10 do 10:30 oraz od godz. 15:30 do 16.
 14. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Można to uczynić w piątek do godz. 10.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł za egzemplarz.