Ogłoszenia 11.04.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA WIELKANOCY /11 KWIETNIA 2021/

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła o godz. 15 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
2. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.
4. Tak jak mówiliśmy w ubiegłym tygodniu ze względu na trwający okres wielkanocny w piątki nie jest sprawowana Droga Krzyżowa.
5. Za tydzień będziemy przeżywali 3 Niedzielę miesiąca. Jest to tradycyjnie w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.
6. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
7. Decyzją Sejmu RP z 22 lutego 2019 r. dzień 14 kwietnia /środa/ został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Data nawiązuje do chrztu władcy Polan, który zgodnie z tradycją odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 966 r. Uznając to wydarzenie za najważniejsze w historii ojczyzny i Kościoła oraz kierując się troską by zapadło ono głęboko w pamięci i sercach wszystkich Polaków, bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, prosi wiernych naszej diecezji o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej i w miarę możliwości flagi watykańskiej.
8. Przeżywając dzisiaj święto Miłosierdzia Bożego wciąż mamy możliwość okazania go chrześcijanom zamieszkującym Ziemię Świętą. W zakrystii nadal są dostępne – za dobrowolną ofiarę – dewocjonalia przez nich wykonane. Każde opakowanie zawiera drewniany krzyżyk oraz ziemię z Góry Oliwnej. Dziękujemy za okazane serce.
9. Niestety mamy coraz większe problemy ze sprzątaniem naszego kościoła. Panie, które dotychczas troszczyły się o czystość naszej świątyni nie są w stanie nadal tego czynić. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się chętnych do podjęcia się tego dzieła. Myślę, że nam wszystkim zależy na pięknie naszego kościoła i uda się znaleźć godnych następców.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.