Ogłoszenia 16.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE /16 MAJA 2021/

1. Codziennie do następnej niedzieli odprawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego czyli przed naszym odpustem parafialnym. Odbywa się ona bezpośrednio po nabożeństwie Majowym, które jest codziennie pół godziny przed Mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu do naszych parafialnych imienin.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12:30 grupa 21 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Sakramentu Komunii Świętej. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny naszym modlitwom.
3. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na prośbę rodziców dzieci pierwszokomunijnych nie będzie dzisiaj dla nich dodatkowego nabożeństwa majowego. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na godz. 16:30 na kościoła na nabożeństwo parafialne.
4. Od jutra dzieci pierwszokomunijne mają swój tzw. Biały Tydzień. Zapraszamy je wraz z rodzicami codziennie do następnej soboty na godz. 16:30 do kościoła na nabożeństwo majowe a później na Mszę Św.
5. W środę przypada 19 dzień miesiąca, a więc tradycyjnie czas poświęcony tegorocznemu patronowi roku kościelnego czyli św. Józefowi. Zapraszamy w tym dniu na Mszę o godz. 17. Po niej zostanie odmówione zawierzenie naszej diecezji temu świętemu patronowi.
6. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
7. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dla naszej parafii jest to wyjątkowe wydarzenie ponieważ jest to nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na sumę odpustową o godz. 12:30, której będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. Arkadiusz Raczyński.
8. Nasi sąsiedzi czyli społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorcach oraz zaprzyjaźniona z nami miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna zwracają się z gorącą prośbą o przekazanie następującej informacji. W ramach budżetu Obywatelskiego Gminy Miasto Boguszów- Gorce na rok 2021 złożyliśmy projekt pod nazwą: „Bezpieczne i przyjazne Gorce”. Zakłada on: stworzenie bezpiecznej i przyjaznej strefy wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i mieszkańców Gorc. Możliwe to będzie poprzez wykonanie prac remontowych w zakresie naprawy i malowania muru znajdującego się na terenie placu przy budynku szkoły oraz uporządkowanie i zagospodarowanie terenu zielni przed szkołą wzdłuż ul. Staszica, a także utworzenie małego skwerku wśród rosnących tam drzew (wytyczenie alejek, montaż ławek). Poza tym projekt obejmuje także doposażenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorcach w specjalistyczny sprzęt oświetleniowy oraz odzież specjalną, niezbędne do pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Zachęcamy do głosowania na Projekt nr 1.
9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.