Ogłoszenia 14.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 Niedziela WIELKIEGO POSTU /14 marca 2021/

1. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na Gorzkie Żale.
2. W zakrystii nadal dostępne są świece na stół wielkanocny. Małe w cenie 5 zł i duże po 12 zł. Tradycyjnie zysk ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby Caritas.
3. Jeszcze tylko w tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku zarówno rano jak i po południu będą sprawowane w kaplicy na plebanii. Od następnego tygodnia po zakończeniu rekolekcji Msza wieczorna będzie sprawowana w kościele.
4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16 do Mszy wieczornej.
6. W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 16. W czasie każdej Mszy odmówimy Akt zawierzenia Diecezji Świdnickiej Św. Józefowi. Będziemy ten akt ponawiali każdego 19 dnia miesiąca, aż do zakończenia roku św. Józefa w dniu 8 grudnia 2021. Ten dzień to także początek roku św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy szczególnie małżeństwa z naszej parafii. W tym dniu tradycyjnie o godz. 16:30 Droga Krzyżowa. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje post.
7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
8. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
9. W następną niedzielę 21 marca rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je Ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W niedzielę nauki odbędą się wg niedzielnego porządku Mszy świętych. Zaś w poniedziałek i wtorek nauki w kościele parafialnym będą na Mszach o godz. 8 i 17 oraz w Jabłowie o godz. 16. Dzieci i młodzież ze względu na sytuację epidemiczną będą przeżywały rekolekcje w swoich domach uczestnicząc w naukach transmitowanych przez telewizję TVP3. Szczegóły w programie rekolekcji wywieszonym przed kościołem. Ze względu na panującą wciąż pandemię nie będzie tradycyjnej spowiedzi wielkopostnej z zaproszonymi księżmi. Dlatego zapraszamy w niedzielę rekolekcyjną 15 minut przed każdą Mszą świętą do skorzystania ze spowiedzi. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach.
10. Także w przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.
11. Z przodu kościoła wciąż wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną. Jest ona wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Jest także dostępna nowość na Uroczystość św. Józefa. Specjalna publikacja Gościa Niedzielnego o św. Józefie w cenie 9 zł. Zachęcamy od nabywania.