Ogłoszenia 14.02.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /14 LUTEGO 2021/

 1. Msze św. w tygodniu /od poniedziałku do piątku oprócz Środy Popielcowej/ zarówno rano jak i po południu są sprawowane w kaplicy na plebanii.
 2. Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy w tym dniu będzie następujący: w Kościele parafialnym Msze o godz. 8 i 17. W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły nie jest zwykłym postem. Polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia.
 3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się o godz. 16 i trwa do Mszy wieczornej.
 4. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do licznego udziału dzieci i młodzież.
 5. Od przyszłej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 Gorzkie Żale.
 6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 7. Najbliższy piątek to także Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka: „Jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból
  naszych braci, zranionych na ciele i na duszy”. W dwóch miejscach diecezji świdnickiej odbędą się wspólnotowe obchody tego wydarzenia. Jednym z nich będzie kościół pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. O godz. 17:30 będzie sprawowana tam Droga krzyżowa, a po niej Msza św. pod przewodnictwem Bpa Adama Bałabucha w intencji osób
  pokrzywdzonych. Zachęcamy do udziału.
 8. Codziennie w tygodniu odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:30 do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.
 10. Od Środy Popielcowej wystawiona będzie z przodu kościoła skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas dla najbardziej potrzebujących w
  naszej diecezji.
 11. Pragniemy poinformować wszystkie osoby, które w najbliższym roku pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa, że kurs przedmałżeński w naszej okolicy będzie zorganizowany przez parafię pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu. Rozpoczęcie w sobotę, 20 lutego podczas Mszy św. o godz. 17.00 w tamtejszym kościele.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.