Ogłoszenia 03.01.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM /3 STYCZNIA 2021/

1. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na plebanii w godz. od 9 do 12.
2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczone są na Polskich Misjonarzy. Obecnie 1883 polskich misjonarzy i misjonarek posługuje w 99 krajach misyjnych. Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym głodem, ubóstwem i chorobami niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc. Udzielają schronienia i wsparcia cierpiącym. By mogli skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują naszego zaangażowania materialnego. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misyjne szlaki, składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary.
3. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16 do 17.
4. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do naszego kościoła parafialnego.
5. W piątek o godz. 16:30 Droga krzyżowa prowadzona także przez przedstawicieli naszej wspólnoty parafialnej.
6. W tym tygodniu kontynuujemy nietypowe odwiedziny duszpasterskie. Nadal zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do kościoła na wspólne spotkanie duszpasterskie. Na ten tydzień plan jest następujący:
poniedziałek: ul. ZACHODNIA, OLIMPIJSKA, RÓŻANA, CICHA, KOCHANOWSKIEGO
wtorek: ul. BRONIEWSKIEGO, SŁONECZNA, PARTYZANTÓW, SPOKOJNA, pl. ZWYCIĘSTWA
czwartek: ul. KOŚCIUSZKI
piątek: ul. CHOPINA, GÓRNICZA, JASNA, GRUNWALDZKA, WARSZAWSKA
Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18 w naszym kościele parafialnym. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą pojemnik z wodą, która w czasie Mszy św. zostanie poświęcona. Następnie zabierzecie ją do waszych domów aby w gronie rodzinnym odprawić „Kolędową Liturgię rodzinną”. W kopertach, które wciąż są do zabrania z tyłu kościoła znajduje się dodatkowa kartka z miejscem na imię, nazwisko i adres. Jak wiemy w czasie każdej wizyty duszpasterskiej odnotowujemy w kartotece fakt odbycia takiego spotkania. W tym roku uczynimy to na podstawie tej wypełnionej kartki, którą prosimy przynieść w otrzymanej kopercie. W tej samej kopercie można złożyć ofiarę na potrzeby Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz naszej Parafii. Na koniec naszego spotkania każda rodzina otrzyma do domu obrazek kolędowy oraz tekst „Kolędowej Liturgii rodzinnej”. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie mógł przybyć na wyznaczony dzień to nic straconego. Przy tej formie wizyty wystarczy przyjść w inny dzień kiedy odbywa się takie spotkanie. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej formy Kolędy.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.