Ogłoszenia 23.02.2020

7 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A
23.02.2020

I. Podziękowania
1. Dziękuję za przygotowanie Kościoła i kaplicy na niedzielę i najbliższy tydzień.
2. Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na cele remontowo-gospodarcze. Zebrano: 2518,24zł

II. Wypominki
We wtorek o 16.30 nabożeństwo wypominkowe – ul.: Zachodnia, Olimpijska, Różana, Cicha, Kochanowskiego.

III. 53 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu
Od 23 do 29 lutego – 53 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do modlitwy i daru abstynencji przez cały Wielki Post.

IV. Rozpoczęcie Wielkiego Postu
W tym tygodniu od Środy Popielcowej rozpoczynamy Wielki Post. Będzie on trwał aż do Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 9 kwietnia.

V. Środa Popielcowa
W Środę Popielcową na każdej Eucharystii obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: 8.00; 12.00; 16.00 w Jabłowie, 18.00

VI. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
1. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. porannej w kaplicy, oraz popołudniu o godzinie 16.30 w Kościele. Z tej racji Eucharystia w piątki o 17.00 również w Kościele.
2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 16.00
Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

VII. Jałmużna wielkopostna
W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do składania jałmużny. Składać ją można do puszki umieszczonej przy ławce z tyłu Kościoła. Wchodząc do Kościoła po lewej stronie

VIII. PRÓBA SCHOLI
Zapraszamy na próbę scholi parafialnej w sobotę 29 lutego na godzinę 10.00. Zachęcamy do przyjścia zarówno osoby, które dotychczas śpiewały w acholii jak i osoby nowe.

IX. I NIEDZIELA MIESIĄCA
Za tydzień w I niedzielę Wielkiego Postu przypada jednocześnie I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. o. Pio od godziny 9.00 do 15.00. Zakończona będzie koronką do Bożego Miłosierdzia i zmianą tajemnic różańcowych

X. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W niedzielę za tydzień 1 marca przypada też NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.
Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godzinie 17.00.

XI. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

XII. Prasa katolicka