Ogłoszenia 22.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU ROK A

22.03.2020

I. PODZIĘKOWANIA
1) Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przed tygodniem. Zebrano: 950 zł.
2) Dziękuję wszystkim wspierającym w tym czasie osoby starsze i chore oraz nawiedzającym w tym okresie Kościół

II. DODATKOWA MSZA ŚW. W NIEDZIELĘ NA 15.00 – ODWOŁANA
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami Msza św. godzina 15.00 jest odwołana.

III. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI I SPOWIEDZI
Zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski:
1) Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania Kościoła i modlitwy w celu ustania pandemii. Kościół będzie otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Codziennie będzie też wystawiony Najświętszy Sakramentu. Rano po Mszy św. do godziny 9.30 i wieczorem po Mszy św. do godziny 18.30. W niedzielę adoracja po Gorzkich Żalach.
3) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W konfesjonałach na kratkach umieszczone są folie ochronne

IV. POSŁUGA SAKRAMENTALNA WOBEC OSÓB CHORYCH I STARSZYCH
Prosimy o zgłaszanie potrzeby odwiedzin osób chorych i starszych z posługą sakramentalną

V. ODWOŁANE SPOTKANIA
Na czas bliżej nieokreślony odwołane są spotkania związane z przygotowaniem do Bierzmowania i I Komunii Świętej. Przeniesione również będą rekolekcje szkolne.

VI. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W związku z przedłużeniem czasu kwarantanny na dalszy termin przeniesione będą rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

VII. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale.
1. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. porannej, oraz popołudniu o godzinie 16.30. Eucharystia i Droga Krzyżowa zarówno rano jak i popołudniu w Kościele
2. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 16.00
3. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Ci, którzy będą uczestniczyć w tych nabożeństwach niech ofiarują je między innymi w intencji ustania zagrożenia epidemii. Zachęcamy też do indywidualnego odprawiania tych nabożeństw

VIII. JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do składania jałmużny. Składać ją można do puszki umieszczonej przy ławce z tyłu Kościoła.

XI. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
25 marca (środa) obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W ten dzień przypada również 16 rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej i rocznica sakry biskupiej ks. bp. Ignacego Deca.

X. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej. Umieszczane są na niej bieżące informacje jak również homilia niedzielna.

XI. KANCELARIA
1. Do kancelarii prosimy przychodzić tylko w sprawach bardzo pilnych
2. Kancelaria czynna w środę od 18.00 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 10.00
3. Na inne dni i godziny jeżeli jest to konieczne prosimy umawiać się telefonicznie

XII. PRASA KATOLICKA
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie wersji papierowej Gościa Niedzielnego (zachęta do korzystania z wersji elektronicznej). Jest natomiast dostępna Niedziela.

Z DEKRETU PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ – ODPUSTY W CZASIE EPIDEMII

Udziela się odpustu zupełnego wiernym cierpiącym na koronawirusa, którzy podlegają kwarantannie na polecenie władz sanitarnych w szpitalach lub we własnych domach, jeśli w duchu oderwanym od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki masowego przekazu z celebracją Mszy Świętej, odmawianiem Różańca Świętego, pobożnej praktyki Drogi Krzyżowej lub innych form pobożności, a przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe.

Ponadto, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla
tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.