Ogłoszenia 20.09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /20 września 2020/

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
2. Przypominamy, że poranne Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy na plebanii.
3. Jutro przeżywamy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Po mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
4. W środę o godz. 16:45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera. Dlatego wyjątkowo nie we wtorek, a w środę po Mszy wieczornej modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio.
5. Przypominamy, że od ubiegłego piątku Droga Krzyżowa sprawowana jest o godz. 16:30.
Pragniemy aby uczestniczyło w niej jak najwięcej wiernych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę godziny tego nabożeństwa. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież aby korzystać z tej pięknej formy przeżywania dnia śmierci Pana Jezusa.
6. W sobotę parafia MB Częstochowskiej na Konradowie w Wałbrzychu organizuje Pieszą Pielgrzymkę na Chełmiec. Rozpoczęcie o godz. 8:30 przy kaplicy MB Częstochowskiej na Konradowie. A o godz. 12 sprawowana będzie na szczycie Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ignacego Deca. Serdecznie zapraszamy do udziału.
7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Katolickie Radio RODZINA.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Będą one przeznaczone na naprawę dachu nad prezbiterium kościoła.
9. Od 1 września trwa ogólnopolskie badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Jest prowadzony przede wszystkim metodą samospisu internetowego, w którym rolnicy mogą sami spisać się przez Internet, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej od 1 września. Z rolnikami mogą kontaktować się również rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Są oni wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz
upoważnieniem do realizacji spisu. W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się dzwoniąc na infolinię spisową lub udać się do Urzędu Gminy, gdzie pracownik biura spisowego pomoże wypełnić formularz na przygotowanym stanowisku komputerowym. Na terenie naszej parafii także zamieszkują rolnicy. Dlatego w imieniu Urzędu Statystycznego prosimy zainteresowanych o życzliwe potraktowanie tego badania. Serdecznie dziękujemy za udział w spisie, za przychylność, wsparcie i pomoc w realizacji tak ważnego dla polskiego rolnictwa badania.
10. Dziękujemy za posprzątanie, dezynfekcję i kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Nadal prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji kościoła. Można to uczynić w sobotę do godz. 10.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Dostępna jest także prasa misyjna i L’osservatore Romano