Ogłoszenia 13.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 NIEDZIELA ADWENTU /13 GRUDNIA 2020/

1. Trwamy w okresie Adwentu. Nadal zachęcamy do spowiedzi przygotowującej nas do godnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Tak jak ogłaszaliśmy nie będzie wyznaczonego specjalnego dnia na spowiedź adwentową. Zapraszamy od poniedziałku do soboty 15 minut przed Mszą Św. do skorzystania z tego sakramentu.
A jeżeli chodzi o rekolekcje to wciąż zachęcamy do skorzystania z jednej z bardzo wielu propozycji znajdujących się na Internecie.
2. Nadal po Mszach św. dostępne są w zakrystii opłatki wigilijne. Z tyłu kościoła znajdują się koperty, które należy wypełnić przed nabyciem opłatków. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji nabywania opłatków wigilijnych.
3. Od dzisiaj – także w zakrystii – do nabycia są świece na stół wigilijny. Małe świece są po 5zł duże zaś po 12zł.
4. Od poniedziałku do piątku Msza Św. roratnia w naszym kościele o godz. 17.
5. Codziennie odmawiany jest Różaniec prowadzony przez przedstawicieli Żywego Różańca z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy w tygodniu na godz. 16:30 do naszego kościoła parafialnego do uczestnictwa w tej przepięknej modlitwie.
6. Jutro przeżywamy wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
7. W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicieli naszej parafii.
8. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
9. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania przy wyjściu z kościoła. W tych kopertach możemy złożyć nasz dar na ten cel. Obecnie chcemy uzbierać fundusze na renowację obecnego lub zakup nowego tabernakulum do kościoła w Jabłowie. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone za tydzień ofiary na ten cel.
10. W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwość odwiedzin chorych z komunią św. przed świętami informujemy, że istnieje taka możliwość. Jednak mając obawy o zdrowie naszych najbardziej narażonych na Koronawirusa parafian zachęcamy do komunii duchowej. Jeżeli ktoś mimo wszystko pragnie aby kapłan go odwiedził z komunią św. prosimy zgłosić to w zakrystii. Odwiedziny planujemy w tym tygodniu na piątek i sobotę przed południem.
11. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.