Ogłoszenia 03.05.2020

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA. DOBREGO PASTERZA. ROK A
03.05.2020

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z apelem papieża Franciszka o majową modlitwą różańcową.
W odpowiedzi na apel Ojca Świętego skierowany do wszystkich wiernych, zachęcający do odmawiania w maju modlitwy różańcowej w domach, proszę całą wspólnotę diecezjalną o ochocze i wielkoduszne przyjęcie tego papieskiego zaproszenia. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Ojcach Świętego, o ustanie epidemii, za wszystkich chorych,  za cały personel medyczny i wszystkie służby. Proszę także o uwzględnienie intencji

I. PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za: posprzątanie i dezynfekcję Kościoła, uczestnictwo w transmisjach internetowych, indywidualne nawiedzanie Kościoła, finansowe wspieranie parafii, za ofiary złożone dzisiaj do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji

II. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO
– Od 3 do 9 maja trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
– Po Mszy św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne

III. TRANSMISJE EUCHARYSTII Z NASZEJ PARAFII
Niedziela o 11.00; Czwartek o 17.00

IV. ZMIANA OGRANICZEŃ LICZBY WIERNYCH NA NABOŻEŃSTWACH: 1 osoba na 15 m 2 .
– W naszym kościele jest to łącznie ok 40 osób z chórem i przedsionkiem. Na filii w Jabłowie 15 osób. Prosimy zachować odpowiednią odległość. Nie dotyczy to rodzin.
– Pozostałych wiernych zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach przez pośrednictwo mediów szczególnie transmitowanych przez naszą parafię i duchowe przyjmowanie Komunii. Dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii i święta nakazane w niedzielę rozszerzona jest na wszystkich wiernych. PROSIMY JEDNAK, ABY ZBYT ŁATWO NIE DYSPENSOWĆ SIĘ Z KORZYSTANIA Z SAKRAMENTÓW SZCZEGÓLNIE EUCHARYSTII I SAKRAMENTU SPOWIEDZI.

V. ZACHĘTA DO INDYWIDUALNEGO NAWIEDZANIA KOŚCIOŁA, ADORACJI
1) Kościół jest otwarty codziennie od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
2) Wystawienie Najświętszy Sakramentu po Mszy św. porannej do 9.30 i wieczornej do 18.30

VI. SPOWIEDŹ
1) W czasie Adoracji jak również przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
2) Do spowiedzi można umawiać się telefonicznie (533535423).

VII. NABOŻEŃSTWA MAJOWE.
Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 18.30. W niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 16.45.

VIII. I CZWARTEK MIESIĄCA
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wieczorem Msza św. z formularza o powołania kapłańskie. Nabożeństwo majowe za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

IX. W PIĄTEK UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BPA I MĘCZ. GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ.
W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

X. I KOMUNIA ŚWIĘTA I BIERZMOWANIE
W związku z przedłużeniem do 24 maja czasu powrotu do szkoły, terminy zarówno I Komunii Świętej jak i sakramentu Bierzmowania przesunięte są na jesień. W najbliższym czasie zostaną podane dokładne daty udzielenia tych sakramentów. Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

XI. STRONA NASZEJ PARAFII
Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej i portalu Facebook.

XII. OFIARY NA PARAFIĘ MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO PARAFIALNE LUB DO PUSZKI Z TYŁU
KOŚCIOŁA