PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W BOGUSZOWIE-GORCACH

23 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C
15.09.2019

I. Podziękowania
1. Dziękuję paniom, które posprzątały i ustroiły Kościół i panom, za opiekę nad terenem wokół Kościoła (ścięcie trawników i pomoc przy ładunku węgla ostatniej partii)
2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w Nowennę przed odpustem MB Bolesnej w Wałbrzychu, szczególnie za obecność na Eucharystii i nabożeństwie w czwartek wieczorem.
Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii dziękuje za poprowadzenie modlitewnego czuwania.
3. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na cele remontowe Kościoła

II. Rozpoczęcie przygotowań do pierwszej Komunii św. i bierzmowania
1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii bezpośrednie przygotowania do sakramentów pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Proszę o modlitwę w intencji dzieci,
młodzieży przygotowujących się do tych sakramentów inicjacji i w intencji ich rodzin.
2. Jeżeli są osoby powyżej ósmej klasy, które z różnych powodów nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania prosimy osobiście kontaktować się z ks. proboszczem lub ks. Rafałem

III. Spotkanie młodzieży w Wambierzycach
21 września (sobota) w Wambierzycach odbywa się coroczny Festiwal Młodzieży. W tym roku pod hasłem: „Weź Słowo podaj dalej”.

IV. Wspomnienia, uroczystości i święta:
1. Poniedziałek – Św. męcz. Korneliusza. Pap., i Cypriana, bpa
2. Środa – św. Stanisława Kostki, zak., Patrona Polski
3. Czwartek – Gerharda Hirschfeldera, prezb. I męcz.
4. Piątek – Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb. Pawła Chong Hasang i Tow.
5. Sobota – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

V. Godziny Mszy świętych – bez zmian

VI. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00
2. W sprawach pilnych najlepiej zgłaszać się po Mszach świętych lub umawiać się telefonicznie

VII. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli

XIII. Intencje na aktualny tydzień (w odrębnym załączniku)

Ogłoszenia dodatkowe:
1. Msza św. o godzinie 11.00
 Przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodzicom (opiekunom) o przyjściu z deklaracjami na rozmowę wstępną do kancelarii parafialnej do ks. Rafała
 Ks. Rafał dysponuje dla was czasem w środę 25 września po Mszy św. wieczornej i w piątek 27 września po Mszy św. wieczornej.
2. Msza św. o godzinie 12.30
 Przypominamy rodzicom (opiekunom) dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o umówieniu się i przyjściu z deklaracjami na rozmowę z ks. proboszczem
 Rozmowy potrwają do końca września – z tyłu Kościoła wyłożona jest lista z 4 terminami rozmów. Proszę się na nią wpisać.