Ogłoszenia 20.10.2019

29 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C

20.10.2019

I. Podziękowania
1. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejsza tacę na cele remontowe. Zebrana kwota to 3040 złotych.
2. Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie Kościoła i Kaplicy na ten tydzień, jak również za pomoc w zagrabieniu liści.

II. Ofiara na misje
Taca z Mszy niedzielnej o godzinie 11.00 przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne

III. Nabożeństwa różańcowe
Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godzinie 16.30. Zakończenie nabożeństw różańcowych w czwartek. Dzieci, które najczęściej uczęszczały na różaniec otrzymają specjalne pamiątki.

IV. Wypominki
1. Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony pamięci naszych zmarłych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu na stole obok gazet. Prosimy o czytelne ich wypełnienie, najlepiej literami drukowanymi. Imiona prosimy wpisywać w pierwszej osobie. Prosimy też o wpisanie swojej ulicy i numeru domu. Ulicami będą prowadzone poszczególne nabożeństwa wypominkowe. Skrzynka na wypominki znajduje się na stole z tyłu Kościoła.
2. Nabożeństwo wypominków będzie odprawiane o 16.30 od 2 do 12 listopada oprócz 10 i 11 listopada (Harmonogram wypominek w odrębnym załączniku). Msze święte po nabożeństwie odprawiane będą w intencji zmarłych odczytanych w wypominkach. Za tych zmarłych odprawione też będą nabożeństwa i Msza św. w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

V. Wspomnienia, uroczystości i święta:
Poniedziałek – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (święto)
Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

VI. Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych
8.00, 9.30 w Jabłowie z procesją na cmentarz, 11.00, 13.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu z procesją na cmentarz, 17.00

VII. Porządek nabożeństw we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
8.00, 12.00, 15.45 Msza święta w Jabłowie poprzedzona wypominkami za zmarłych, 16.30 Wypominki w Kościele parafialnym po nich o 17.00 Msza Święta

VIII. Odpust zupełny w okresie od 1 do 8 listopada
Wierni, który w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące

IX. Przesunięcie wizyty u chorych
Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wiernych zmarłych wizyta u chorych jest przesunięta na następny tydzień. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek 8 listopada a ks. Rafał w sobotę 9 listopada.

Rekolekcje Diecezjalne
W dniach od 14 do 17 listopada odbywać się będą w Bardzie Śląskim i w Świebodzicach Rekolekcje Diecezjalne pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Szczegóły w gablotach parafialnych i na stronie : http://strumieniewodyzywej.pl

X. Kancelaria
1. Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00 do 16.30 w sobotę od godziny 9.00 do 10.00