Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 11:00 i 17 w kościele parafialnym oraz o godz. 9:30 w Jabłowie. Msze św. o godz. 9:30 w Jabłowie i o godz. 11 w Gorcach będą połączone z procesją Bożego Ciała.

W czasie procesji będzie odprawione Nabożeństwo Czerwcowe. Z procesją w Gorcach przejdziemy – tak jak w ubiegłych latach – ulicą Staszica do ulicy Górniczej. Następnie podejdziemy do kapliczki św. Michała Archanioła przy ulicy Górniczej. Stamtąd ulicą Górniczą udamy się do ulicy Słowackiego. Później ulicą Słowackiego przejdziemy do ulicy Grunwaldzkiej i ulicą Staszica wrócimy do kościoła.

Bardzo serdecznie prosimy – te same osoby co w ubiegłych latach – o przygotowanie 4 ołtarzy. W związku z tym przepięknym wydarzeniem prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania w czasie precesji. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe wydarzenie.

Czwartkowa Msza św. o godz. 11 będzie także Rocznicą dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Bardzo prosimy ich o przyjście na to wydarzenie w strojach komunijnych. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę o godz. 17.

Od piątku do następnego czwartku Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej wokół kościoła procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym.