Ogłoszenia 20.08.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /20 SIERPNIA 2023/

  1. Dzisiaj odbywa się przeniesiona z 15 sierpnia zbiórka do puszek na dalszą budowę kościoła p.w. Bożego Miłosierdzia w Bielawie. Przypominamy, że celem budowy tej świątyni jest utworzenie w naszej diecezji Centrum Bożego Miłosierdzia i modlitwy o pokój. Dziękujemy za okazane serce.
  2. Jutro wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  3. We wtorek wspomnienie NMP Królowej.
  4. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek od godz. 16 do Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  6. W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Uroczystości odpustowe w Jabłowie o godzinie 17.00. Przewodniczył im będzie ks. Marcin Kaluta – proboszcz parafii w Marciszowie. W tym dniu wyjątkowo Msza św. w kościele parafialnym będzie o godz. 8.
  7. Tradycyjnie jak każdego roku na odpust w Jabłowie uda się z Gorc piesza pielgrzymka. Wyruszymy o godz. 16 spod naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  8. Codziennie w tygodniu 15 minut przed Mszą zapraszamy do spowiedzi.
  9. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła, a także za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła. Nadal zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie kwiatów. Zachęcamy także chętnych do włączenia się w sprzątanie naszego kościoła, które odbywa się zawsze w sobotę w godz. 8-12. Można przyjść na krótszy czas wykonując tylko jakąś jedną pracę.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.