Ogłoszenia 15.10.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /15 PAŹDZIERNIKA 2023/

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Jak słyszeliśmy tydzień temu w liście po Mszach Świętych możemy wesprzeć materialnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przez składane ofiary do puszek mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 2. Ten wyjątkowy dzień pragną uczcić także uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Gorcach. Jutro przedstawią w naszym kościele o godz. 11:45, montaż słowno- muzyczny z okazji 23 Dnia Papieskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w tym wydarzeniu.
 3. Jutro przeżywamy także uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska.
 4. We wtorek przeżywamy wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Jest to także dzień imienin naszego Biskupa seniora Ignacego Deca. Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.
 5. W środę przeżywamy święto Św. Łukasza Ewangelisty.
 6. W czwartek od godz. 16 do 16:30 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek wspominamy św. Jana Kantego, prezbitera.
 8. W następną niedzielę będziemy chcieli wspomóc Papieskie Dzieła Misyjne przez ofiary składane do puszek na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. W ubiegłym roku z tej akcji uzyskano ponad 1 mln dolarów, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących.
 9. Także w następną niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych.
 10. Od dnia dzisiejszego możemy zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnione kartki prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynek, które od jutra będą wystawione z przodu kościoła przy bocznych ołtarzach. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
 11. Trwamy w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16:30 wspólnie gromadzimy się przed najświętszym sakramentem na tej pięknej modlitwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie zaś dzieci i młodzież.
 12. Dziękujemy za posprzątanie i dezynfekcję naszego kościoła.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.